Zakończyć sezon wygraną.

2021-06-24
Daniel
Piłka nożna
877
Powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu piłkarskiego w łódzkiej Serie A. Do rozegrania został ostatni mecz o punkty. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie zespół LKS Kalonka, a spotkanie zostanie rozegrane w piątek 25 czerwca o godzinie 19:00 na boisku naszych przeciwników. Karty w lidze dawno zostały rozdane. Mistrzem zmagań został zespół Włókniarza Zgierz i to ta drużyna bezpośrednio awansowała do klasy okręgowej. LZS Justynów zajmie na koniec ligi drugie miejsce i żadne trzęsienie ziemi nie spowoduje zmiany tej lokaty. Nasz piątkowy rywal zakończy zmagania w środku tabeli i do końca będzie rywalizował z LKS Gałkówek o 7 miejsce w końcowej tabeli. Czy zatem mamy się spodziewać nudnego spotkania? Z całą pewnością tak nie będzie. Piłkarze trenera Michała Buchowicza pokazali nam już nieraz w tym sezonie, że nie ma dla nich meczu o nic i w każdym spotkaniu walczą o pełną pulę. Tak też będzie z pewnością w piątek w Kalonce. Piłkarze LZS-u zagrają dla siebie i swoich kibiców by dobrze zamknąć sezon i z pozytywnym przesłaniem wkroczyć w nowy rozdział.

Rywal zalicza się do typowego średniaka ligi. W dotychczasowych 19 meczach zdobył 19 punktów. U siebie Kalonka odnotowała 3 zwycięstwa i 6 porażek. Wygrali z zespołami, które są w tabeli poniżej, a przegrali z wszystkimi ponad nimi. Wiosną rywale zgarnęli 12 oczek ,ale tylko trzy po zwycięstwie na własnym boisku. Jedno jest pewne o zwycięstwo w tym meczu trzeba będzie powalczyć. Już nieraz boisko weryfikowało teoretycznych faworytów. Podobnie jak tej wiosny w Dobieszkowie trzeba będzie się oswoić z obcym boiskiem i szybko narzucić swój styl gry. A przecież Justynów ma graczy, którzy potrafią to robić. Michał Biernacki i Kamil Gumel w tej chwili stanowią modelowy duet środkowych pomocników. To od nich w dużej mierze zależy tempo gry drużyny. Potrafią jednym podaniem uruchomić naszych graczy odpowiedzialnych za kąsanie przeciwnika Jarka Bergiela czy Przemka Wilka. Jeżeli jest okazja do akcji podłączają się szybcy i skuteczni skrzydłowi. Grzegorz Kopeć, Oskar Błaszczyk czy Kacper Ambrozik nie raz udowadniali, że w pełnym biegu trudno ich dogonić. A do tego znacznie poprawili ostatnie podanie. Mecz w Kalonce będzie również testem dla naszej obrony, która gra w kratkę. W meczu z Gałkówkiem piłka aż 4 razy lądowała w naszej siatce, a bramki w dużej mierze obciążały konto naszych defensorów. Za to w spotkaniach z Błękitnymi i Polonią Andrzejów zagraliśmy na zero z tyłu co bardzo podobało się kibicom. Do tego rywal w zasadzie nie zagroził zbytnio naszej bramce. Trzeba podtrzymać ten trend bo limit straconych goli skończył się na Gałkówku. Ciekawe czy znów w końcowym wynik swój wkład będą mieli zawodnicy rezerwowi, którzy tej wiosny grają jak z nut, nieraz udowadniając, że są bardzo ważnym elementem w układance trenera.

LZS Justynów w tym sezonie na wyjazdach spisywał się bardzo dobrze. Poza porażką z liderem w Zgierzu osiągnął same zwycięstwa. Dobrze byłoby podtrzymać tą serię i przywieść z Kalonki trzy punkty by w dobrych humorach udać się na wakacyjny wypoczynek.

Jak będzie zobaczymy w piątek. Początek meczu o godzinie 19:00. Kibiców serdecznie zapraszamy.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.