Pójść za ciosem. W środę gościmy Czarnych Smardzew.

2022-05-02
Piłka nożna
588
Po dwóch zwycięstwach z Polonią Andrzejów i Huraganem Swędów znów zaświeciło słoneczko nad Justynowem. Piłkarze miejscowego LZS usadowili się na fotelu lidera i z góry spoglądają na resztę stawki. Teraz będą musieli udowodnić, że żółta koszulka lidera pasuje na nich jak ulał. Udowodnić kibicom, rywalom i przede wszystkim sobie, że nie jest to przypadek. Zwycięstwo z Huraganem mimo, że przechylone w ostatniej minucie meczu było zasłużone i pokazało wszystkim niedowiarkom jak należy walczyć do ostatnich sekund meczu. Gol „superjokera” Kacpra Zielińskiego spowodował niemałą euforię i na pewno pociągnie drużyną do przodu. Gdyby szukać goryczki w tym spotkaniu to na pewno trzeba mieć pretensje do tego, że nie udało się zamknąć zwycięstwa już w pierwszej połowie. Po golu Tomka Niżnikowskiego drużyna Justynowa stworzyła kilka znakomitych sytuacji bramkowych, których nie potrafiła zamienić na gole. I to się zemściło. Rywal dwukrotnie odrabiał straty ale to nasz zespół zadał decydujące trafienie… Już w środę zobaczymy czy zespół trenera Buchowicza właściwie wyciągnął wnioski. W zaległym meczu z 15 kolejki podejmiemy drużynę Czarnych Smardzew. Rywal po bardzo dobrej rundzie jesiennej, którą zakończył na drugim miejscu wiosną gra w kratkę. Szczególnie na obcych boiskach trudno mu rozwinąć skrzydła. Porażki z Koluszkami (0:1) i Gałkówkiem (0:3) spowodowały, że zespół rywali spadł w ligowej tabeli. Obecnie zajmuje co prawda 3 miejsce ale Czarni stracą prawdopodobnie 3 punkty jakie wywalczyli na boisku w Zgierzu pokonując rezerwy Boruty gdyż w ich drużynie wystąpił piłkarz mający na koncie 4 żółte kartoniki. Takie niedopatrzenie może sporo kosztować naszych najbliższych rywali i jasno widać, że mecz z LZS Justynów to dla nich ostatnia szansa by jeszcze liczyć się w walce o awans do ligi okręgowej. Po porażce strata do lidera będzie wynosić już 9 punktów. A do zakończenia ligi pozostało tylko 6 kolejek. Łatwo policzyć, że będzie to strata trudna do odrobienia. W ostatniej kolejce Czarni w meczu na szczycie pokonali Błękitnych Dmosin 2:1 po golach Damiana Pietrasika i Krzysztofa Kukieła. Obaj zawodnicy to najlepsi strzelcy zespołu i to na nich trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę. Drużyna ze Smardzewa tworzy wyrównany kolektyw z solidnym Jakubem Szumskim w bramce, kreatywnym Dominikiem Dubiaho w środku pola czy znanym z występów w Justynowie Darkiem Piotrowskim. Największą gwiazdą drużyny nadal pozostaje trener zespołu Piotr Kuklis znany z występów w ekstraklasowym – kiedy to było – Widzewie, Arce Gdynia, GKS-ie Bełchatów czy Zawiszy Bydgoszcz.

Po meczu z Huraganem trener Buchowicz ma o czym myśleć. Pierwsze to jak spowodować by piłkarze grali skuteczniej. Drugi problem to jak zestawić skład środka pola pod nieobecność Kamila Gumela, który w piątek złapał czwarty żółty kartonik. Być może do pomocy zostanie przesunięty Michał Biernacki, który wiosną gra raczej w linii obrony. Wtedy do defensywy może zostać skierowany Patryk Kiński. A może zobaczymy kogoś z trójki Kacper Zieliński, Adrian Rzepecki czy Kristian Iwaczuk. Tak czy inaczej więcej ciężaru rozgrywania piłki będzie musiał na swoje barki wziąć Maciek Kopa, który takie zadania spełniał w Polonii Andrzejów. Umiejętności i zmysł kombinacyjny do gry ofensywnej nie raz Maciek pokazywał na treningach i grach sparingowych – czas przekuć to w grze o punkty. Do pełni zdrowia po ciężkiej kontuzji wrócił Grzesiu Kopeć. Trener Buchowicz od początku rundy stopniowo wprowadzał go do gry. W meczu z Huraganem Grzegorz dostał 35 minut i strzelił swojego pierwszego gola wiosną czym bardzo ucieszył kibiców i na pewno siebie. Być może w meczu przeciwko Czarnym zawodnik z „14” na placach wybiegnie w pierwszym składzie.

Na pewno w środę czekają nas spore emocje. Mecze z Czarnymi zawsze były zacięte i pełne zwrotów akcji. Czekamy na to spotkanie z niecierpliwością i liczymy na dobrą, skuteczną grę naszej drużyny. Dreszczowiec z „happy endem” raczej nie wskazany. Niektórzy kibice o słabych nerwach po dwóch takich meczach z rzędu mogą długo dochodzić do siebie. Początek meczu o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.