Nieobliczalna Drzewica zawita w Justynowie.

2024-05-17
Michał
Piłka nożna
289
Mecz goni mecz. Jeszcze nie opadł kurz po środowym remisie w Koluszkach, a za chwilę zabrzmi gwizdek w kolejnym spotkaniu. W sobotę do Justynowa przyjedzie drużyna, którą można spokojnie nazwać „huśtawką ligi”. Drużyna bezkompromisowa, raz zwycięstwo, raz porażka. Na wiosnę w 9 rozegranych meczach Drzewica odniosła 4 zwycięstwa i zanotowała 5 porażek. Nie ma też znaczenia czy gra u siebie czy na wyjeździe. W pięciu „wyjazdówkach” były 2 zwycięstwa i 3 porażki. Takich drużyn nienawidzą wszyscy bukmacherscy obstawiacze. W tym momencie MGKS to typowy średniak tabeli. Punkty zdobyte do tej pory gwarantują w miarę bezpieczną egzystencje. Na 30 oczek składa się 9 zwycięstw i 3 remisy. Aż 12 razy nasi najbliżsi rywale schodzili z boiska pokonani.

Jesienny mecz pomiędzy obiema drużynami miał niewiarygodny przebieg. Przez całe niemal spotkanie LZS nie schodził z połowy przeciwnika. Kiedy wydawało się, że bramka dla podopiecznych trenera Madery w końcu musi paść to rywal w doliczonym czasie gry zadał śmiertelny cios. Porażka 1:0 bardzo zabolała naszych piłkarzy i miejmy nadzieję, że tą złość zostanie przekuta w determinację do odniesienia zwycięstwa. Po remisowym meczu w Koluszkach ważne by z powrotem wpaść na zwycięską ścieżkę. W końcu wszystkiego wygrać się nie da. Do finiszu ligi pozostało 6 meczów, a to bardzo dużo punktów do zdobycia.

W drużynie na pewno zajdą zmiany. Kontuzji żeber uległ nasz snajper wyborowy Mateusz Stąporski. Może zdarzyć się tak, że nie zagra on do końca sezonu. Ciekawe kto zostanie dokooptowany do Przemka Wilka w linii ataku. Jest dużo różnych opcji więc na pewno trener wybierze tą najlepszą. Możemy spodziewać się, że do jedenastki wskoczą Kuba Kurowski i Maciek Kopa. Być może mecz rozpocznie pierwszy raz w karierze Michał Kacprzak, który dał kapitalną zmianę w Koluszkach. To wszystko trzeba zobaczyć na własne oczy. Mecz LZS Justynów – MGKS Drzewica w sobotę o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy.
Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.