Koniec wieńczy dzieło!

2023-06-16
Michał
Piłka nożna
529
Tak mili Państwo. Do końca sezonu w piłkarskiej klasie okręgowej pozostał tylko jeden mecz. Dla piłkarzy, kibiców i sympatyków naszej drużyny będzie to duża gratka. Na obiekt im. Andrzeja Lasoty w Justynowie przyjedzie bezapelacyjnie najlepsza ekipa w tegorocznych rozgrywkach – przyszłoroczny czwartoligowiec Szczerbiec Wolbórz. Rywale tak naprawdę załatwili sprawę już w rundzie jesiennej. Mimo, że wiosną nie punktowali tak regularnie to bez problem utrzymali pierwszą lokatę i ich przodownictwo nawet przez moment nie było zagrożone. Obecnie aż o 15 punktów wyprzedzają drugą w tabeli ekipę Polonii Gorzędów. LZS Justynów traci do lidera 20 oczek ale zdajemy sobie sprawę, że ta strata powinna być znacznie mniejsza. Cóż zapłaciliśmy frycowe jak na beniaminka ligi przystało. Zdobyte doświadczeni musi zaprocentować w nowym sezonie. Szczerbiec tylko raz w całym sezonie zszedł z boiska pokonany. W 26 kolejce znalazł pogromcę w Victorii Żytno. Fakt ten został odebrany jak spora niespodzianka, a może nawet sensacja. W ostatniej kolejce nasz rywal pokonał pewnie 4:0 Włókniarza Moszczenica. Do Justynowa na pewno wolborzanie przyjadą by wraz z końcowym gwizdkiem świętować bardzo dobry dla nich sezon.

Justynów w minionej kolejce odniósł przekonujące zwycięstwo w Lgocie wielkiej nad miejscowym Startem. Mimo ciężkiego meczu piłkarze trenera Buchowicza spisali się na medal. Strzelili rywalom trzy gole, nie dając Startowi szans na jakiekolwiek trafienie. Oglądając ten mecz odniosłem wrażenie, że z taką formą powinniśmy mieś kilka punktów więcej i nasz pozycja w tabeli powinna być wyższa. Cóż czasu cofnąć się nie da. Stracone punkty pozostaną na koncie rywali ale czas leczy rany. Najważniejsze by umieć z porażek wyciągnąć właściwe wnioski. Na przyszłość.

Mecz ze Szczerbcem Wolbórz szykuje się na pożegnalny szlagier. Piłkarze LZS-u pałają chęcią rewanżu za jesienną porażkę 3:4. W tamtym meczu prowadziliśmy do 86 minuty 3:2. Niestety to Szczerbiec strzelił dwa gole w końcówce i schodził z boiska w glorii zwycięzcy. Wszyscy kibice Justynowa, którzy byli na meczu w Wolborzu pamiętają, że najlepszego dnia nie miał wtedy sędzia główny. Dwie z czterech zdobytych bramek dla gospodarzy były więcej niż kontrowersyjne, a za faul na Maćku Kopie w pierwszej połowie Justynowowi należał się rzut karny i czerwień dla obrońcy Szczerbca. Oby tym razem role się odwróciły i to nasi kibice mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Jeżeli zagramy tak ofiarnie w defensywie i tak skutecznie w ataku jak w zeszłą sobotę to powinniśmy sprostać zadaniu jakim jest zwycięstwo nad liderem. Wszyscy piłkarze są zdrowi, nikt nie pauzuje za kartki, każdy chce wybiec na boisko i wywalczyć, wyszarpać tą wygraną. Obyśmy po skończonym meczu mogli wrócić pamięcią do sierpnia 2022 roku gdy zaczęła się przygoda Justynowa z piotrkowską okręgówką i stwierdzić, że był to dobry dla nas sezon.

I jak zwykle przy okazji takich meczów Zarząd przygotował dla kibiców kilka niespodzianek. Będzie grill z kiełbaskami i konkursy z nagrodami. Nad obiektem im. Andrzeja Lasoty ma unosić się zapach piłkarskiego święta. Do zobaczenia w sobotę o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy, nie może nikogo zabraknąć.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.