Zostajemy pokonani w Kleszczowie.

2023-04-19
Marcin
Piłka nożna
507
W ciepłe niedzielne popołudnie 16 kwietnia 2023 roku piłkarze LZS Justynów rozegrali mecz wyjazdowy z drużyną Omegi II Kleszczów. Jak pisaliśmy w zapowiedzi drużyna gospodarzy w dwóch meczach tej rundy pokonała wyżej notowanych rywali. Trener Buchowicz nie mógł skorzystać z kliku zawodników. Zabrakło m.in. Jarka Bergiela, Krzyśka Pawlaka, Grześka Kopcia, Wiktora Wejmana czy Janka Wiśniewskiego.

Od pierwszego gwizdka sędziego było widać, iż nie będzie to łatwy mecz. Zawodnicy gospodarzy postawili trudne warunki gry. W pierwszych minutach spotkania gra w większości toczyła się w środkowej części boiska. W tym czasie nasz zespół przeprowadził dwie składne akcje, które zakończyły się niecelnymi strzałami Stąporskiego i Wilka. W 19 minucie tracimy piłkę w środku boiska. Drużyna gospodarzy przeprowadza akcję prawą stroną boiska. Przy biernej postawie naszej defensywy zawodnik Omegi wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Technicznym zwodem, kładzie naszego bramkarza i strzałem do pustej bramki daje prowadzenie drużynie z Kleszczowa. W 27 minucie mieliśmy swoją szansę. Przemek Wilk znalazł się w polu karnym rywala mając przed sobą już tylko bramkarza chciał podawać do wychodzącego Mateusza Stąporskiego. W tym wszystkim połapali się obrońcy rywala i zdołali wybić piłkę. W 36 minucie błąd popełnia nasz kapitan i traci piłkę tuż przed naszym polem karnym. Strzał rywala trafia w słupek. Nasza drużyna po tym strzale przeprowadza szybką składną akcję i momentalnie znajduje się przed polem karnym rywala. Tam piłkę dostaje Przemek Wilk wpada z piłką w pole karne i jest faulowany przez obrońcę gospodarzy. Mimo protestów rywala, sędzia spotkania w 37 minucie wskazuje na 11 metr. Do rzutu karnego podchodzi faulowany i myląc bramkarza doprowadza do remisu. W pierwszej części spotkania już nic ciekawego nie zobaczyliśmy.

O drugiej części spotkania powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Naszej drużynie kompletnie nie szło. Nie potrafiliśmy przytrzymać piłki i przeprowadzić jakiejś składnej akcji. Pojawiały się coraz częstsze błędy. Piłka nas kompletnie nie słuchała. Za to drużyna gospodarzy z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. W 55 minucie wybijamy piłkę z naszej bramki. W 60 minucie od utraty gola ratuje nas interwencja Daniela Mazurka. Gdy już wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem w 87 minucie katastrofalny błąd jako ostatni obrońca popełnia Kamil Gumel. Do straconej piłki dopada zawodnik gospodarzy i w sytuacji sam na sam z Mazurkiem nie daje mu najmniejszych szans na interwencję. Mecz po kilku minutach kończy się niespodziewanie wygraną drużyny z Kleszczowa. O tej części spotkania mają co myśleć piłkarze jak i trener.

W sobotę 22 kwietnia o godz. 16.00 nasz zespół na własnym stadionie podejmuje drużynę Kasztelana Żarnów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Omega II Kleszczów - LZS Justynów 2:1 (1:1)

Bramka dla LZS: Przemysław Wilk 37'

Skład LZS Justynów: Mazurek – Szumicki, Pankiewicz (40' Wojciechowski), Biernacki, Ambrozik, Kopa, Gumel, Kurowski, Wiśniewski (74' Zawadzki), Stąporski, Wilk

Trener: Michał Buchowicz

Widzów: 40 (w tym 20 z Justynowa)Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.