Zakończyć sezon zwycięstwem.

2022-06-09
Michał
Piłka nożna
603
Mimo, że wszystko jest już jasne jeśli chodzi o rozstrzygnięcia w łódzkiej A-klasie grupie 2 to warto zagrać ostatni mecz tak jakby decydował o pierwszym miejscu w tabeli. Na pewno kibicom, którzy przyjdą oglądać piłkarzy należy się szacunek i podziękowanie za wsparcie w postaci zwycięstwa w dobrym stylu. Sami zawodnicy też będą chcieli pokazać, że znają się na swoim fachu i mecz z Koluszkami – tak fatalny w skutkach - był tylko „słabszą chwilą w ich piłkarskiej przygodzie”. Mimo, że koluszkowski kac będzie męczył wszystkich jeszcze długo to już trzeba myśleć o przyszłości. Po ligowym meczu piłkarze odpoczną od futbolu i spotkają się dopiero na treningach w połowie lipca by rozpocząć nowy etap. Do tego czasu sporo pracy czeka zarząd klubu i trenera, którzy będą musieli podjąć kilka ważnych decyzji. Ale to dopiero po sobotnim meczu….

Ostatnie spotkanie rozegrane zostanie na stadionie w Justynowie o godzinie 16:00. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie zespół rezerw Zjednoczonych Stryków. Rywal jest w tym sezonie typowym średniakiem. Nie zagraża mu spodek, nie walczy o laury. Gra na luzie czasem sprawia, że stać ten zespół na niespodzianki jak zwycięstwo 2:1 z Gałkówkiem w zeszłym tygodniu czy 3:1 z Polonią Andrzejów w środku rundy. Na wyjazdach strykowianie spisują się słabo. W całych rozgrywkach zdobyli tylko 12 punktów. Jesienią w meczu obu zespołów lepszy okazał się LZS Justynów, który w Dobieszkowie pokonał rywali 7:1. Bramki przedniej urody strzelali Przemek Wilk – 3, Jarek Bergiel, Kamil Gumel, Kacper Ambrozik i Oskar Ratajczak. Powtórka z jesieni mile widziana.

Trener Buchowicz po meczu w Koluszkach nie próbował owijać w bawełnę postawy drużyny. Coś w tym meczu nie zagrało tak jak trzeba. Pewnie w sobotę zobaczymy w pierwszym składzie kilku piłkarzy, którzy wiosną grali mniej. Może zobaczymy inne ustawienie zespołu? Warto grać do przodu i strzelać gole. Szósta bramka w meczu z rezerwami Zjednoczonych oznaczać będzie, że w sezonie 2021/22 przekroczymy magiczną granicę 100 goli w lidze. Jeszcze nigdy się to drużynie justynowskiej nie udało. Jest więc całkiem nowy cel przed drużyną na ten mecz. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie – pożegnajmy naszych piłkarzy bo wrócą oni na boiska dopiero pod koniec sierpnia. Widzimy się w sobotę o 16:00 na stadionie im. Andrzeja Lasoty w Justynowie.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.