W sobotę Wielkie Derby Gminy Andrespol!!!

2022-09-02
Michał
Piłka nożna
630
Stało się to co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. LZS Justynów i Andrespolia Wiśniowa Góra zagrają ze sobą w oficjalnym meczu ligowym. Przez kilka lat obie drużyny dzieliły poziom dwóch lig. Andrespolia gościła na salonach 4 ligi, natomiast LZS błąkał się po A-klasowych bezdrożach. Piłkarski los sprawił, że nasz rywal w zeszłym sezonie mimo heroicznej walki nie uniknął degradacji. Justynów dostał szansę w postaci gry w barażach i ją wykorzystał. Gdy okazało się, że oba zespoły zagrają w jednej grupie klasy okręgowej kibice zaczęli ostrzyć sobie zęby na to wydarzenie.

Nie będzie to zwykły mecz ligowy szczególnie dla piłkarzy obu zespołów. W Andrespolii po spadku nastąpił istny exodus piłkarzy. Z kadry czwartoligowej drużyny zostało obecnie tylko czterech piłkarzy. Resztę zespołu stanowi jak określa strona internetowa klubu z Wiśniowej Góry - zaciąg piłkarzy z zaprzyjaźnionej szkółki piłkarskiej Sport Perfect. Kibiców nie dziwi taki obrót sprawy gdyż menadżer Andrespolii Krzysztof Kamiński jest właścicielem klubu piłkarskiego z Łodzi. W nowym środowisku drużyna trenowana przez Roberta Sękowskiego spisuje się przeciętnie. W trzech meczach przegrała dwa spotkania, a jedyne punkty zdobyła pokonując u siebie KKS Koluszki.

W Justynowie po premierowych meczach panują świetne nastroje. Siedem zdobytych punktów w trzech pierwszych meczach ma swoją wymowę. W środę pokonaliśmy wyraźnie Astorię Szczerców, strzelając rywalom 4 gole, tracąc tylko jednego. Czwarta pozycja w tabeli musi budzić szacunek i kibiców i rywali. Piłkarze zdają sobie doskonale sprawę, że zwycięską passe trzeba podtrzymywać dalej. Ale zwycięstwa same nie przyjdą. Jak pokazały dotychczasowe spotkania walki o każdy centymetr jest ogromna. Na szczęście nikogo z Justynowa w meczu z Andrespolią nie trzeba dodatkowo mobilizować. Większość naszych zawodników grała dla klubu z Wiśniowej Góry lub dla Sport Perfektu. I wszyscy zapewne chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Niektórzy odeszli z Wiśniowej Góry gdyż nie mieścili się w składzie, inni zostali kontuzjowani i zapomniani, a kolejni nie byli więcej potrzebni. Wszyscy teraz spotkali się w Justynowie i wspólnie mają „COŚ” do udowodnienia. Dodatkowym smaczkiem meczu będzie fakt, że w meczu derbowym dojdzie do bratobójczego pojedynku. Wiktor Wejman gra na lewej obronie w Justynowie, a jego młodszy brat Bartek na prawym skrzydle w Andrespolii. Oj wydaje mi się, że może między braćmi bardzo iskrzyć. Oby tylko nie pękło serce mamy, choć jestem ciekaw komu bardziej będzie kibicować.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Bardzo prosimy naszych kibiców o wzięcie klubowych gadżetów i nie żałowanie gardeł na doping dla naszych piłkarzy. Wygrać derby Gminy Andrespol to dal wszystkich mieszkańców Justynowa duża sprawa. Nie można obok takiego wydarzenie przejść obojętnym i miejmy nadzieję, że po spotkaniu będziemy mogli zaintonować wspólnie z zawodnikami: Kto rządzi w Andrespolu???? JUSTYNÓW!!!!
Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.