W niedzielę zanosi się na ostre strzelanie.

2022-05-20
Piłka nożna
573
W najbliższą niedzielę o godzinie 16:30 piłkarze LZS Justynów zameldują się w Kalonce, by zmierzyć się w meczu o punkty z miejscową drużyną LKS. Po ostatniej kolejce, w której podopieczni trenera Michał Buchowicza w rekordowych rozmiarach pokonali ekipę Iskry Głowno panują bardzo dobre humory. Nie ma się co dziwić, gdyż 19 goli nie strzela się co tydzień. Piłkarze z Justynowa wypełnili przedmeczowe założenia w stu procentach. W pierwszym kwadransie zadali trzy szybkie ciosy i gdy przeciwnikowi odeszła ochota na harce, spokojnie punktowali dalej. Kibice opuszczali obiekt im. Andrzeja Lasoty w doskonałych humorach, a piłkarze zostali pożegnani gromkimi brawami za spektakl skuteczności. Przed nami kolejny mecz, w którym możemy być świadkami sporej kanonady. Przeciwnikiem będzie najsłabsza drużyna tej rundy LKS Kalonka. Wiosną nasz najbliższy rywal nie podniósł z murawy nawet jednego oczka. W ośmiu rozegranych spotkaniach Kalonka strzeliła tylko 7 goli, a straciła 46 i mimo sporej sympatii z naszej strony dla prezesa Sławomira Maćkowiaka to jego ekipa znalazła się na równi pochyłej prosto do B-klasy. By tak się nie stało drużyna potrzebuje punktów jak ryba wody. Czy stać naszych rywali na odwrócenie złej passy i punktowanie. Będzie o to bardzo ciężko. W ostatniej kolejce Kalonka wysoko uległa rezerwom Zjednoczonych Stryków. Wynik 0:9 mówi wszystko, a zestawiając z tym 19:1 Justynowa również sprzed tygodnia gołym okiem widać, kto w niedzielę będzie w natarciu, a kto w defensywie.

Ostatnie trzy mecze pomiędzy Kalonką, a Justynowem to wysokie zwycięstwa piłkarzy trenera Buchowicza. Jesienią u siebie LZS pokonał rywali 9:2 i wiele wskazuje na to, że możemy być świadkiem iż w niedzielne popołudnie padnie „setka”. Nie chodzi mi o przekroczenie 100 goli zdobytych przez Justynów w tegorocznych rozgrywkach – brakuje jeszcze 13 trafień. Chodzi o 100 straconych goli przez Kalonkę. Teraz bilans goli rywali to 29-96 więc tylko 4 trafienia i będziemy mieli niechlubny jubileusz bramkowy.

W naszym zespole przed ostatnimi meczami panuje pełna koncentracja. Piłkarze dobrze wiedzą o co grają. Do końca rozgrywek zostały tylko 4 mecze i nie można pozwolić sobie na chwilę rozprężenia. Wszystko wskazuje na to iż za trzy tygodnie w Koluszkach rozegra się mecz, który będzie decydował o końcowym triumfie jednej z drużyn. Nie znaczy to, że inne mecze są nie ważne. Znaleźliśmy się w takim miejscu, że wygrywać musimy wszystkie zawody. W środę Koluszki pokonały na swoim obiekcie Błękitnych Dmosin czym tak naprawdę ograniczyły do minimum szansę rywali na końcową promocję. W sobotę zagrają z LKS Gałkówek derby gminy i będzie to mecz kolejki w łódzkiej grupie 2 A-klasy. Koluszkowianie również muszą punktować by liczyć się w stawce o pierwsze miejsce. Zapowiada się pasjonujący finisz rozgrywek.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.