W niedzielę wielkie piłkarskie święto w Justynowie.

2020-09-04
Daniel
Piłka nożna
727

W najbliższą niedzielę na obiekcie im. Andrzeja Lasoty jak co roku odbędzie się inauguracja piłkarskiego sezonu w Justynowie. Od kilku lat pierwszy mecz nowego sezonu jest okazją do spotkania się całej justynowskiej rodziny LZS-u, zaprezentowania naszej młodzieży, podziękowania sponsorom i partnerom. Tak też będzie i w tym roku. A wszystko w tle meczu piłkarskiego w którym LZS Justynów zagra z Polonią Andrzejów.
Po dwóch spotkaniach nasi piłkarze są liderami tabeli. Najpierw sprawili lanie  w pierwszej kolejce drużynie Milanu w Łodzi 7:1, a tydzień później wywieźli bezcenne trzy punkty z bardzo trudnego terenu wygrywając z Błękitnymi Dmosin 1:0. Wynik ten trzeba docenić i szanować. Wcześniej rywal napsuł naszym seniorom sporo krwi. Od siedmiu spotkań nie mogliśmy zdobyć nawet punktu na Błękitnych. W końcu się udało wygrać. Zwycięstwo zostało odniesione po heroicznej walce. Nasi kończyli ten mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Nie załamało to jednak piłkarzy LZS-u, a druga połowa w ich wykonaniu była po prostu mistrzowska. Mimo osłabienia zagrali jak profesorowie, nie dopuścili Błękitnych zbyt blisko swojej bramki, umiejętnie zwalniali grę i dowieźli zwycięstwo do końca. Ich wyczyn oklaskiwało w Dmosinie 20 kibiców z Justynowa. W niedzielę kibiców będzie na pewno dużo więcej. A rywal swoje lata świetności na dawno za sobą. Obecnie Polonia Andrzejów próbuje odrodzić się po zeszłorocznym powrocie do A klasy. Drużyna prowadzona przez Waldemara Zaparta w tegorocznych rozgrywkach zdobyła jeden punkt, który uratował dobrze znany w Justynowie Wojtek Niżnikowski strzelając gola na 2:2 w ostatniej minucie meczu z Milanem. Tydzień wcześniej Polonia uległa 3:1 Kalonce.
U nas w drużynie pełna mobilizacja. Na treningach o miejsce w kadrze na mecz z Andrzejowem walczą wszyscy zawodnicy. Na pewno nie zagrają Paweł Worotnicki i Sylwek Kurnatowski ukarani w Dmosinie czerwonymi kartkami. Do zdrowia wrócił Grzesiu Kopeć, a na pełnych obrotach trenuje z drużyną Jarek Bergiel. Być może zdecyduje się wrócić na boisko także na mecze o punkty. W przedsezonowym sparingu w lipcu LZS Justynów pokonał niedzielnego rywala 9:1. Pewnie na taki wynik nie ma co liczyć ale zwycięstwo jest w tym meczu bardzo realne. Po prostu mamy w tej chwili  lepszą drużynę od Polonii więc zapowiada się fajny mecz.
Zarząd przygotował dla kibiców na to spotkanie sporo atrakcji. Będzie grill ze smakowitymi specjałami od firmy GROT, która dla naszych młodych sportowców przygotowała małą niespodziankę. Mamusie piłkarzy z drużyn młodzieżowych przygotują słodkości, będą lody i napoje. Znajdzie się również kramik z piwem, będą konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać pizzę z pizzerii Mariano Italiano. A to wszystko zostanie uwiecznione przez drona do profesjonalnego filmowania z powietrza. Na pewno każdy będzie chciał znaleźć się w takim materiale. Na nasz piknik został zaproszony gość specjalny i miejmy nadzieję, że przybędzie na nasz obiekt. Imprez startuje o 15:30, mecz o 16:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na boisko. Spotkajmy się w Justynowie, na stadionie LZS-u.


M.P.

 
Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.