W niedzielę w Justynowie wielkie święto sportowej rodziny LZS-u.

2022-09-09
Michał
Piłka nożna
669
To wydarzenie weszło na stałe do naszego kalendarza. Wielki piknik rodzinny całej sportowej familii justynowskiego klubu. Jak zwykle odbędzie się to podczas meczu ligowego naszych piłkarzy. Na nasz obiekt przyjedzie zespół Omegi II Kleszczów czyli piłkarze grający w podobno najbogatszej gminie w Polsce. Początek sezonu nie jest zbyt udany dla klubu z Kleszczowa. Pierwsza drużyna dołuje w IV-ligowym gronie, jej rezerwy jak do tej pory zebrały tylko dwa oczka i zajmują w okręgówce dopiero 14 miejsce. Dwa remisy i dwie porażki to skromny dorobek i na pewno nasi rywale przyjadą do Justynowa z jasnym przesłaniem podreperowania swojego konta punktowego. Jak dotąd nasza drużyna w meczach u siebie jest stuprocentowo skuteczna. W dwóch spotkaniach zdobyła 6 punktów, strzelając rywalom 6 goli, tracąc tylko dwa. Justynowianie w całych rozgrywkach jak dotąd zdobyli 10 oczek i w pełni zasłużenie ulokowali się wraz z Włókniarzem Moszczenica na trzecim miejscu w tabeli. Po ostatnim derbowym zwycięstwie z Andrespolią w klubie humory dopisują. Na to zwycięstwo w Justynowie czekaliśmy kilka długich lat. Teraz śmiało możemy chodzić po okolicy z podniesioną głową i na pewno do wiosny to Justynów „piłkarsko rządzi” w Andrespolu.

Przed meczem z rezerwami Omegi trener Michał Buchowicz ma spory ból głowy. Nie ze względu na luki w składzie, a fakt kogo będzie musiał wysłać na trybuny. Nie jest to wdzięczna rola dla trenera ale do protokołu można wpisać tylko 18 piłkarzy zaś chętnych do gry jest znacznie więcej. Morale po ostatnich zwycięstwach w drużynie rośnie i trzeba zrobić wszystko by dobra passa trwała nadal. Zwycięstwa nakręcają piłkarzy do jeszcze wydajniejszej pracy, a kibiców przyciągają na trybuny. W Wiśniowej Górze na derbowym pojedynku był komplet publiczności ale to kibice z Justynowa stanowili większość. Na pewno w niedzielę na obiekcie im. Andrzeja Lasoty krzesełka zapełnią się w całości. Tym bardziej, że klub organizuję tego dnia Oficjalne Rozpoczęcie Sezonu 2022/23 w LZS Justynów. I jak to miało miejsce w poprzednich latach nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Będzie prezentacja naszych młodych piłkarzy i siatkarek, instruktorów nordic walking oraz seniorskich ekip siatkarskich kobiet i mężczyzn, które reprezentować będą LZS w nadchodzącym sezonie w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Poświęcimy czas dla naszych sponsorów i partnerów, bez których prowadzenie klubu byłoby w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe. Będzie gość specjalny. A dla kibiców zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami, będzie można zjeść pyszną kiełbaskę lub kaszankę z grilla, napić się piwa lub nabyć nowe gadżety naszego klubu. Chętni na pewno spróbują wygrać atrakcyjne nagrody na tradycyjnej loterii fantowej, w której każdy los będzie wygrany. Oby tylko dopisała pogoda.

Tego wydarzenia nie można przegapić. Zapraszamy wszystkich kibiców i ciekawskich na stadion w Justynowie w niedzielę na godzinę 16:00, albo nawet wcześniej bo liczba miejsc siedzących na naszym obiekcie jest ograniczona.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.