Pogoń Rogów kolejnym rywalem.

2021-06-18
Michał
Piłka nożna
864
Pogoń Rogów kolejnym rywalem. Jeszcze tylko dwa mecze zostały do zakończenia zmagań w łódzkiej Serie A. Mimo, że karty zostały rozdane piłkarze LZS Justynów mają o co grać. Do zgarnięcia po zdobyciu wicemistrzostwa ligi zostały nagrody dla piłkarzy. A mecz z Pogonią Rogów będzie idealnym spotkaniem by na luzie sprawdzić wytrenowane schematy. Dodatkowo piłkarze muszą pamiętać o przyszłym sezonie bo walka o skład na rundę jesienną właśnie się zaczyna. Na pewno trener uważnie przygląda się piłkarzom, którzy muszą pamiętać, że walczy się cały rok.

Rywal po powrocie do A klasy nie zrobił furory. W dotychczasowych meczach zdobył tylko 6 punktów i najprawdopodobniej spadnie z ligi. Tak naprawdę szanse na pozostanie rogowian są tylko matematyczne lub zmieni się regulamin rozgrywek. Pogoń w meczach wyjazdowych gra katastrofalnie. Na obcych boiskach zdobyła tylko jeden punkt, remisując w Gałkówku z miejscowym LKS 1:1. W pozostałych meczach schodziła z boiska pokonana, tracąc w sumie 44 gole. Chciałoby się napisać, że sobotni mecz będzie dla LZS-u spacerkiem, w którym bez problemu strzelą rywalowi tuzin goli. Niestety, w tej lidze do każdego rywala trzeba podejść skoncentrowanym i z szacunkiem. A każde trzy punkty wybiegać i wywalczyć. Na potwierdzenie tych słów niech będzie chociażby jesienne spotkanie Pogoni z LZS-em w Rogowie, w którym co prawda wygraliśmy 2:1, ale po bardzo ciężkim meczu. Oba gole strzelił dla LZS-u Krzysztof Pawlak, oba po strzałach z rzutów karnych. A do 83 minuty był rezultat remisowy. Oby takich nerwów nie zafundować kibicom w sobotę. Będzie to ostatni mecz justynowian przed własną publicznością więc należy się godnie z nimi pożegnać. Najlepiej okazałym zwycięstwem po dobrej i widowiskowej grze. Być może trener Michał Buchowicz da zagrać w tym meczu bramkarzowi Damianowi Lewosińskiemu, który tej wiosny jeszcze nie zadebiutował. Do gry pali się wracający po urazie Patryk Kiński. Może on da chwilę oddechu swoim kolegom, którzy odczuwają skutki krótkiego ale intensywnego sezonu. Oby tylko upał jaki zapowiadają na sobotę synoptycy nie przeszkadzał piłkarzom w grze. Choć może to być atut naszej drużyny, w której w każdym meczu na ławce siada zawsze maksymalna ilość zawodników.

To wszystko będzie można zobaczyć w sobotę na stadionie w Justynowie. Początek meczu o godzinie 18:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.