Po punkty do Rogowa

2020-10-21
Michał
Piłka nożna
1020
Czy uda się dograć rundę jesienną do końca? To pytanie nurtuje kibiców drużyn piłkarskich z niższych lig. Podobnie jest też w Justynowie, gdzie miejscowy klub LZS rywalizuje w piłkarskiej „Serie A”. Po obostrzeniach związanych z włączeniem powiatu łódzkiego wschodniego i Łodzi do strefy czerwonej od zeszłego tygodnie wszystkie mecze rozgrywane są bez udziału publiczności. Na szczęście grać można, ale jak długo tego nie wie nikt. LZS Justynów ma do rozegrania jeszcze w tej rundzie trzy spotkania. Najbliższe zaplanowane jest na sobotę. O godzinie 15:00 rywalem naszych piłkarzy będzie w Rogowie miejscowa Pogoń. Rywale są w obecnych rozgrywkach beniaminkiem. Po powrocie do A klasy nie spisują się jednak zbyt dobrze. W rozegranych do tej pory ośmiu meczach zdobyli zaledwie 3 punkty. Na tą zdobycz składają się remisy u siebie z Czarnymi Smardzew 2:2, i Kalonką 3:3 oraz wyjazdowy punkt - 1:1 na Gałkówku. W ostatniej kolejce w meczu outsiderów Pogoń przegrała 2:0 z Milanem i umocniła się na … przedostatnim miejscu w tabeli. Ale to nie nasze problemy. Justynów pojedzie do Rogowa by wygrać mecz i wrócić do domu z trzema punktami. Patrząc na miejsca obu zespołów w tabeli oraz na rozegrane do tej pory mecze nad faworytem meczu nie ma się co zastanawiać.

Często się jednak zdarza, że papierowych hegemonów weryfikuje boisko. Po prostu w Rogowie trzeba zagrać swoją piłkę. Bardzo ważna będzie w sobotę skuteczność. Pod bramką rywali trzeba zachować zimną krew by bezbłędnie wykańczać podbramkowe sytuacje. Niech na przestrogą naszym piłkarzom będzie mecz Pogoni z Włókniarzem Zgierz. Co prawda lider wygrał w Rogowie 6:2, ale do 70 minuty przegrywał 2:0 i zanosiło się na wielką niespodziankę. Nie doszło do niej bowiem w ostatnich 20 minutach zgierzanie strzelili Pogoni 6 goli.

A co słychać w naszej drużynie. Nasz bramkarz Damian Lewosinski oraz Oskar Błaszczyk dalej przebywają na kwarantannie. Inni gracze są do dyspozycji trenera i jeżeli nie zdarzy się coś nadzwyczajnego będą brani pod uwagę przy kompletowania składu. W kadrze na nierozegrany mecz ze Strugą znalazł się Jarek Bergiel, który po kontuzji na treningach szybko wrócił do formy. To na pewno kolejny gracz, który potrafi dodać drużynie dużo jakości w ofensywie.

Mecz w Rogowie, który leży w „czerwonym” powiecie brzezińskim zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nie oznacza to, że zawodów nie obejrzą kibice obu zespołów. Planowana jest transmisja LIVE z Rogowa na Facebooku LZS Justynów. Jeżeli sygnał internetowy będzie wystarczający SEBDAN przeprowadzi stream z meczu. Jest to kolejny ukłon w stronę fanów Justynowa ze strony firmy SEBDAN. Oby tylko piłkarze stanęli na wysokości zadania. W tych trudnych czasach zwycięstwo i choć chwila optymizmu jest bardzo dla wszystkich w Justynowie wskazana. M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.