2022-08-17
Michał
Piłka nożna
595
Krótka była letnia przerwa dla naszych piłkarzy i trenera. W połowie lipca dowiedzieliśmy się, że jako wicemistrz A klasy z ubiegłego sezonu będziemy grali baraże o wolne miejsce w piotrkowskiej klasie okręgowej. Było to spore zaskoczenie ale gdy doszła kolejna wiadomość, że do piotrkowskiej delegatury zostały przesunięte drużyny z naszego powiatu jasnym stało się, że i nas to pewnie czeka.

Przeciwnicy w barażach był dla nas prawdziwą niewiadomą więc skala naszych zwycięstw w tym turnieju też zaskoczyła. Najpierw z bagażem ośmiu goli odprawiliśmy Dar Placencja i rywal zrezygnował z rewanżu, a potem w finale nie daliśmy żadnych szans LKS Białaczów pewnie wygrywając 7:0. Po tym spotkaniu awans, na który czekaliśmy długich 6 lat stał się faktem. Zapracowali na to swoją ciężką pracą piłkarze, trener i działacze. Wiele ciepłych słów należy się naszym kibicom, którzy wiernie stali przy drużynie i nie odwrócili się od niej nawet w ciężkich momentach.

Co nas czeka w nowej piłkarskiej rzeczywistości? Dobre pytanie. Poza znanymi nam drużynami KKS z Koluszek, LKS Różyca i spadkowicza z IV ligi Andrespolii pozostałe drużyny to wielki znak zapytania. Czekają nas dalekie wyjazdy na południowy kraniec województwa, nowe stadiony i miejmy nadzieję wielkie emocje. Na pierwszy ogień zagramy z Concordią Piotrków Trybunalski, która w poprzednim wieku grała na drugim poziomie rozgrywek ligowych w Polsce. W sezonie 1978/79 zajęła w ówczesnej drugiej lidze 4 miejsce. Teraz próbuje wydostać się z marazmu stawiając na pracę z młodzieżą. W poprzednim sezonie jako beniaminek ligi okręgowej zajęła pierwsze bezpieczne miejsce nad strefą spadkową. I tak naprawdę nie wiadomo czy w klubie uznali to za sukces czy za porażkę. W spotkaniach wyjazdowych Concordia wywalczyła 10 punktów. Złożył się na to 3 zwycięstwa i 1 remis. Aż 11 krotnie nasi najbliżsi rywale schodzili z boiska pokonani. Tyle może o przeciwnikach. A co słychać w naszej drużynie. Poza meczami barażowymi przeszliśmy dwa szczeble w drabince okręgowego Pucharu Polski. Najpierw pokonaliśmy 7:1 KP Byszewy, a we wtorek na boisku w Dobieszkowie odprawiliśmy 4:1 Powstańca Dobra. W tym meczu trener Buchowicz wystawił eksperymentalny skład chcąc przed ligą oszczędzić kluczowych zawodników. Niestety „przegląd kadrowy” dla niektórych piłkarzy nie był zbyt udany więc można się spodziewać, że drzwi do meczowej osiemnastki zostaną dla nich zamknięte. Gole dla Justynowa padły w drugiej połowie, w której na murawie zameldowali się Wilk, Bergiel, Ambrozik, Kopa, Kurowski i Szumicki. Z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek klubu Adrian Wiśniewski i pewnie zobaczymy go w wyjściowym składzie na Concordię. Po dwutygodniowej przerwie urlopowej zaległości treningowe muszą szybko nadrobić Pankiewicz i Gumel. To samo dotyczy Adriana Rzepeckiego ale tu z powodu ślubu zawodnika i podróży poślubnej przerwa była jeszcze dłuższa. Swoją drogą pozdrawiamy Adriana i Kingę, życząc im duuuużo miłości na nowej drodze życia.

W bramce w tym sezonie o bluzę z „jedynką” rywalizować będą Damian Lewosiński i nowy nabytek klubu Daniel Mazurek. O formę bramkarzy dbać będzie Adam Fedzin, który dołączy do sztabu trenerskiego. Doświadczony bramkarz będzie pomagał Michałowi Buchowiczowi i odpowiadał za szkolenie bramkarzy w klubie. Wciąż czekamy na przyjście nowego gracza, który wzmocni rywalizację w obronie, a do tego jest młodzieżowcem. W sytuacji gdy w składzie muszą być dwaj gracze urodzeni po 2000 roku wydaje się kluczowe. Tak czy inaczej wszyscy poza kontuzjowanymi Krzysztofem Pawlakiem i Kubą Indraszczykiem są gotowi do gry.

Każdy pali się wręcz by w sobotę wyjść na plac i udanie zainaugurować rozgrywki. Początek ligi zawsze jest bardzo ważny by z „debiutantów” zeszło ciśnienie i potem było z górki. Od piłkarzy oczekujemy ofiarnej i pewnej gry w obronie oraz widowiskowej i skutecznej gry w ofensywie w każdym meczu. Jak tak będzie to może być to fajny sezon i dla zawodników i dla kibiców.