Odwieczny rywal na drodze LZS Justynów.

2023-05-12
Michał
Piłka nożna
462
Odkąd zacząłem chodzić na mecze LZS-u Justynów najbardziej w pamięci utkwiły mi pojedynki z KKS Koluszki. Zwykle graliśmy w tej samej lidze i co pół roku pasjonowaliśmy się meczami między naszymi drużynami. Dużo goli, efektowne akcje, radość jednych i smutek drugich. Do tego pojedynki na kibicowanie, oprawy, doping. Jak na klasę okręgową czy A-klasę to naprawdę bardzo dużo. Ostatnio Justynów nie może pochwalić się spektakularnymi sukcesami w meczach z odwiecznym rywalem. Dwie porażki w zeszłym sezonie zaważyły, że to KKS wygrał rywalizacje w piłkarskiej A – klasie i uzyskał bezpośredni awans do klasy okręgowej.

Justynowowi udało się to dopiero po barażach. W tym sezonie jesienią ulegliśmy w domowym meczu 0:3 i był to z pewnością nasz najgorszy mecz przed własną publicznością w tegorocznych spotkaniach. Miejmy nadzieję, że w sobotę czarna seria w końcu się zakończy i to my cieszyć będziemy się z trzech punktów. KKS Koluszki w wiosennych rozgrywkach jest rewelacją ligi. Sześć zwycięstw w sześciu pierwszych meczach zrobiło wrażenie. W końcu drużynę trenera Wojcieszka dopadł dołek. Porażka w Gorzędowie i remis w Moszczenicy w minionej kolejce pokazały, że KKS-owi można zabrać punkty. Koluszki po rundzie jesiennej zajmowały pozycję poniżej oczekiwań i bliżej było drużynie do miejsca spadkowego niż czołówki. Teraz po zdobyciu 19 punktów śmiało pukają do „europejskich pucharów” i do końca liczyć się będzie o miejsce na podium ligi. Zimą drużynę wzmocnił doświadczony i bramkostrzelny Jakub Perek, który strzelał mnóstwo goli w Jutrzence Drzewce. Na tego piłkarza nasi obrońcy muszą zwrócić szczególną uwagę. Do czołowych postaci naszych rywali należą bramkarz Adrian Stachecki, rozgrywający Jacek Jankowski i kolejny snajper Krzysztof Kukieła.

Kibice LZS-u po wygranej z MGKS Drzewica odetchnęli z ulgą. Justynów z wiceliderem rozegrał najlepszy mecz w tej rundzie i widać, że forma drużyny idzie do przodu. Strzelenie czterech goli ekipie z drugą najlepszą defensywą ligi ma swoją wymowę. Do kadry na mecz z Koluszkami wrócą po odcierpieniu kary za kartki Kacper Ambrozik i Rafał Pankiewicz. Ciekawe jaką karę od Wydziału Dyscypliny za kuriozalną czerwoną kartkę dostanie nasz napastnik Mateusz Stąporski? Pewnie w Koluszkach nie zagra. Tak czy inaczej liczymy, że u lokalnego rywala wspierać drużynę w trybun będzie spora grupa naszych kibiców. W końcu do Koluszek z Justynowa jest tylko parę kilometrów. Piłkarze liczą na doping z trybun szczególnie, że miejscowa drużyna będzie na pewno wspierana przez swoich fanów. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.