Nowy trener, stare plany.

2021-01-06
Michał
Piłka nożna
1383
W Nowy 2021 Rok piłkarze LZS Justynów wkroczyli z nowym trenerem. Po tym jak po zakończeniu rundy jesiennej Zarząd klubu podziękował za pracę z drużyną Pawłowi Siekowi długo nie trzeba było czekać na informację o nowym szkoleniowcu. Pawłowi bardzo dziękujemy z przepracowane u nas pół roku i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. Przed Świętami Bożego Narodzenia zawodnicy zostali poinformowani, że w rundzie wiosennej poprowadzi ich trener Michał Buchowicz. W łódzkim środowisku piłkarskim Michał jest znaną postacią i wydaje się dużym sukcesem namówienie go do pracy z seniorami LZS Justynów.

Michał Buchowicz ma 44 lata, jest absolwentem Wydziału Wychowania Zdrowotnego i Fizycznego na Uniwersytecie Łódzkim oraz warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada licencję trenerską UEFA A. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w Łodziance. Następnie występował w drugoligowym (obecnie to I liga) ŁKS Łódź i Piotrkovii Piotrków Trybunalski. W tej klasie rozgrywkowej rozegrał ponad 50 meczów. W kolejnych latach reprezentował barwy Sokoła Aleksandrów, Unii Skierniewice, Mazovii Rawa Mazowiecka, Zawiszy Rzgów, Zjednoczonych Stryków czy PTC Pabianice. Jeden sezon spędził w cypryjskim Énossi Néon Parekklissiás. Co ciekawe w sezonie 2005/2006 występował w barwach LZS Justynów. Jeszcze jako czynny zawodnik rozpoczął karierę trenerską. Do tej pory trenował drużyny seniorów VIS Skierniewice, Zawiszy Rzgów, Zjednoczonych Stryków i PTC Pabianice. Ostatnio skupiał się na pracy z młodzieżą w Sport Perfect Łódź.

Nowy trener dostał od Zarządu jasny plan do wykonania. Mimo czteropunktowej straty do lidera Włókniarza Zgierz, drużyna pod jego wodzą w czerwcu ma cieszyć się z awansu do klasy okręgowej. Chłopaki wiedzą, że stać ich na to. Mimo, że porażki z Włókniarzem i Strugą Dobieszków odbijają się czkawką to w nowy rok wkraczamy ze starymi planami i nie oglądamy się za siebie. Z kadry drużyny nikt nie zgłosił chęci odejścia. Każdy chce powalczyć o miejsce w drużynie. Co najważniejsze Zarząd cały czas pracuje nad wzmocnieniem kadry. Do drużyny wrócił Kamil Milczarek. Brat Marcina to bardzo dobry lewy obrońca. Kibice pamiętają jego rajdy lewą stroną i piękną bramkę jaką strzelił młodej Borucie w Zgierzu. Akces powrotu zgłosił również Piotr Gajewski, który ostatnio w Justynowie występował gdy graliśmy w klasie okręgowej. Co ciekawe Gaju ewoluował i teraz zgłasza akces występów również jako bramkarz. Na tej pozycji występował ostatnio w LKS Czarnocin. Jeżeli uda się potwierdzić innych graczy to będą to tylko zawodnicy, którzy zdecydowanie podwyższą jakość w drużynie. Kadra seniorskiej drużyny jest na tyle liczna, że uzupełnienie jej jest mało prawdopodobne.

Piłkarze mieli rozpocząć przygotowania do sezony 7 stycznia, ale już wiadomo, że najprawdopodobniej na pierwszym treningu spotkają się 19 stycznia. Wszystko przez narodową kwarantannę koronawirusową. Treningi odbywać się będą na obiektach SMS w Łodzi, gdzie do dyspozycji będziemy mieli siłownie oraz sztuczną płytę. Jeżeli warunki do treningów będą optymalne na własny obiekt piłkarze wrócą w marcu by przed ligą szlifować formą na naturalnej murawie. Do tej chwili udało się zakontraktować 6 meczów sparingowych. O dokładnej godzinie i miejscu będziemy informować kibiców za pośrednictwem naszej strony na Facebooku.

Teraz plan sparingów przedstawia się następująco:

  • 16 stycznia – Kolejarz Łódź (prawdopodobnie będzie przełożony na inny termin)
  • 30 stycznia – PTC Pabianice
  • 6 luty – KAS Konstantynów
  • 13 luty – Victoria Rąbień
  • 6 marca – Orzeł Kazimierz
  • 13 marca – Iskra Dobroń
Przed samym startem ligi zagramy sparing na maturalnej murawie ale przeciwnik jest na razie nieznany. Tak czy inaczej przed piłkarzami i trenerem dużo pracy. Oby pot wylany podczas przygotowań do sezony przekuł się w punkty wywalczone na boisku. Wszystko w nogach naszych zawodników. A teraz do roboty….

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.