Kolejna gradka dla kibiców w Justynowie.

2023-10-20
Michał
Piłka nożna
378
Ależ ułożył się terminarz ligi w tym sezonie. Na sam koniec rundy jesiennej czekają nas wspaniałe piłkarskie emocje. Po 10 spotkaniach w tabeli jasno widać, że na czele stawki usadowiło się sześć drużyn. Różnica punktowa pomiędzy pierwszą Stalą Niewiadów, a szóstą Zawiszą Rzgów wynosi tylko 3 punkty. Wystarczy jedno spotkanie, jedno zwycięstwo, jedna porażka by wywrócić do góry nogami całą czołówkę. Kolejne drużyny mają do „wierchuszki ligi” większą stratę bo wynosi ona aż pięć punktów. Victorii Żytno, która przewodniczy grupie środka będzie niezwykle trudno dobić do przodującej szóstki.

Jasno wynika, że szczególnie ważne będą mecze pomiędzy drużynami walczącymi pomiędzy sobą o przodownictwo w tabeli. A nasza drużyna ma pod koniec ligi aż trzy takie mecze. Na pierwszy ogień zmierzymy się już jutro z Pilicą Przedbórz. Rywale przed rozpoczęciem sezonu wskazywani byli jako jeden z faworytów w drodze do awansu. W dotychczasowych meczach Pilica zdobyła 21 punktów – o jeden mniej od Justynowa. Na ten bilans złożyło się 6 zwycięstw i trzy remisy. Tylko raz przedborzanie zeszli z boiska pokonani i było to …. w Drzewicy. Tak, tak w tej samej co tydzień temu nasz LZS stracił gola w 96 minucie i również zszedł z murawy pokonany.

W zeszłym sezonie pokonaliśmy Pilicę w Przedborzu 3:1 ale ulegliśmy wiosną u siebie 1:4. W tym meczu nie mieliśmy wiele do powiedzenia ale jak pokazał mecz z KKS Koluszki w tym sezonie jesteśmy w stanie odwracać niekorzystne dla nas „czarne serie”.

Po porażce z Drzewicą piłkarze z Justynowa mają jeden cel. I jest nim zwycięstwo w sobotnim meczu. Do treningów po testach w Realu Mallorca wrócił Przemek Wilk i szykuje się na to starcie. Do szerokiej kadry na to spotkanie wrócili także nieobecni w Drzewicy Gumel, Wejman i Milczarek. Trener Madera będzie miał bardzo duże pole manewru. Liczymy wszyscy, że nasi piłkarze staną na wysokości i wywalczą kolejne trzy punkty. Na pewno kibice nie powinni się nudzić i czekają nas – miejmy nadzieję – wielkie emocje. W sobotę pogoda ma się poprawić, będzie ciepło i słonecznie. Oby słoneczko zaświeciło tylko dla naszych piłkarzy. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.