Godnie pożegnać 2022 rok.

2022-11-17
Michał
Piłka nożna
594
Przed nami ostatni mecz jesieni. Kończy się rok, który dla naszego klubu był szczególny. Ciężka praca wszystkich ludzi w justynowskim sportowym stowarzyszeniu przyniósł piękny plon. Po sześciu latach drużyna wywalczył awans do klasy okręgowej, w której spisuje się bardzo dobrze. Reaktywowano sekcję siatkówki mężczyzn. Nasze siatkarki w swojej lidze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Na obiekcie im. Andrzeja Lasoty powstało piękne boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki pomocy jednego z naszych partnerów zamontowaliśmy oświetlenie głównego boiska. Odbyło się wiele imprez i eventów. Roku 2022 to milowy krok naprzód. I sportowo i organizacyjnie.

Przed nami ostatni piłkarski akcent tego roku. W sobotę o godzinie 13:00 zagramy w Wolborzu z drużyną Szczerbca, która zdominowała tegoroczne rozgrywki i z przewagą 5 punktów nad drugą ekipą przewodzi w naszej grupie klasy okręgowej. Rywale w tegorocznych rozgrywkach nie ponieśli porażki. W 14 meczach odnieśli 12 zwycięstw i tylko dwa razy dzielili się punktami z przeciwnikami. Na własnym boisku wolborzanie odnieśli 5 zwycięstw i raz zremisowali. Punkty Szczerbcowi zabrała ekipa z Przedborza remisując 1:1. Nasi najbliżsi rywale strzelali co najmniej jedną bramkę w każdym meczu i stracili tylko 12 goli co robi z ich obrony drugą defensywę w lidze. Również ich ofensywa spisuje się znakomicie. Szczerbiec strzelił do tej pory 36 goli. W tej klasyfikacji jest na trzecim miejscu w lidze. Ustępuje między innymi pierwszemu Justynowowi, który jak do tej pory jest najskuteczniejszą ekipą w lidze. W Wolborzu gra kilku niezłych piłkarzy. Warto wspomnieć o Kacprze Rutkowskim. Napastnik Szczerbca strzelił dla swojej drużyny 17 bramek i przewodzi na liście najlepszych strzelców ligi. Spotkanie w Wolborzu będzie również pojedynkiem trenerów, którzy mieli swoje 5 minut w „wielkim futbolu”. O osiągnieciach Michała Buchowicza jako piłkarza pisaliśmy już wiele razy. Trener wolborzan Ireneusz Komar w sezonie 1996/97 rozegrał w barwach ŁKS siedem meczów w ekstraklasie i strzelił jednego gola. W ostatniej kolejce Szczerbiec zremisował w Moszczenicy 1:1. Mecz był jedną z atrakcji obchodów 100 lecia Włókniarza. Czy był to spadek formy, czy Szczerbiec nie chciał psuć rywalom jubileuszu?

W drużynie z Justynowa panuje radosna atmosfera. Ostatnie mecze to pokaz skuteczności w ataku i dyscypliny w obronie. Tydzień temu po ciężkim meczu pokonaliśmy 3:0 Start Lgota Wielka i usadowiliśmy się na trzecim miejscu w tabeli. W trzech ostatnich meczach strzeliliśmy 18 goli i straciliśmy tylko jedną bramkę. W końcu trener Buchowicz znalazł złoty środek w balansie między atakiem i obroną. Niestety kontuzji w tym meczu doznał nasz kapitan Michał Biernacki i walczy z czasem czy zdąży wykurować się na ostatni mecz w tym roku. Do kadry na Wolbórz wróci Jaromir Bergiel, który odcierpiał karę za żółte kartki. To ogromne wzmocnienie siły ofensywnej drużyny. Jarek strzelił dla LZS-u kilka ważnych goli i zanotował sporo asyst. Poza naszym kapitanem wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Zobaczymy, którzy piłkarze wsiądą w sobotę do autokaru i zostaną wpisani do protokołu. Nasi zawodnicy mówią jednym głosem, że jadą do lidera po punkty. Nie mamy nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Trzeba godnie pożegnać 2022 roku, który był dla nas tak szczęśliwy. Zwycięstwo w tym meczu da drużynie wiele radości i wiary, że to robią przynosi wspaniałe efekty. W końcu z początkiem nowego roku rozpoczniemy operację „wiosna 2023”. A Justynów na wiosnę zawsze gra lepiej niż jesienią. Mogą się dziać w rundzie rewanżowej na boiskach wspaniałe rzeczy.

Miejmy nadzieję, że na mecz do Wolborza wybierze się spora grupa naszych kibiców. Zarząd specjalnie dla nich przygotował miejsca w autokarze jadącym na ten mecz. Są jeszcze wolne miejsce i warto na to spotkanie pojechać. Mecz z liderem to na pewno gratka dla oka kibica, a po meczu trzeba podziękować piłkarzom za ten cały wspaniały rok. Zbiórka dla kibiców wyznaczona została na godzinę 11:00 przed naszym stadionem. Nie może Was zabraknąć w Wolborzu!!!

M.P.
Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.