Faworyt rozgrywek na drodze Justynowa.

2022-10-14
Michał
Piłka nożna
552
Gdy już było jasne, że zagramy w piotrkowskiej klasie okręgowej wśród wszystkich drużyn na pierwsze miejsce faworytów do końcowego triumfu wymieniany był Włókniarz Moszczenica. Nasz najbliższy rywal jeszcze w sezonie 2014/15 grał w 4 lidze. Od tej pory bezskutecznie próbuje wrócić na wyższy poziom rozgrywek. Skąd my to znamy… Bilans Włókniarza w dotychczasowych meczach jest identyczny jak naszych piłkarzy. W 9 meczach obie drużyny odniosły 6 zwycięstw, 1 remis i ponieśli 2 porażki. Włókniarz na swoim stadionie do tej pory zdobył komplet punktów. Pięć zwycięstw robi wrażenie. W minionej kolejce pokonali Polonię Gorzędów 2:1 choć tydzień wcześniej przegrali z KKS w Koluszkach 0:1. Po trzeciej kolejce w Włókniarzu nastąpiła zamiana trenera. Z pracy zrezygnował Tomasz Fiszer, którego zastąpił Andrzej Orszulak.

W LZS Justynów na zmianę trenera się nie zanosi. Mimo spadku formy pozycja Michała Buchowicza wydaje się niezagrożona. Piłkarze zdają sobie sprawę, że ostatnio zawiedli swoich kibiców i pałają chęcią rehabilitacji. Do treningów po kontuzji wrócił Mateusz Stąporski. Pauzę za kartki pocierpieli Kacper Ambrozik i Kuba Kurowski. Absencję tych graczy na własne oczy widzieliśmy tydzień temu. Kurowski to justynowski Jacek Góralski. A Kacper Ambrozik przekwalifikowany na bocznego defensora gra jak Mati Cash, nie tylko broni ale ciągnie po skrzydle akcje do przodu. W Moszczenicy na pewno na murawie nie zobaczymy Michała Biernackiego, który w meczu z Koluszkami zobaczył 4 żółty kartonik. Ciekawe jak zostanie zestawiona linia defensywna. Trener na pewno coś ciekawego wymyśli. W tygodniu na zajęciach piłkarze trenowali w sporej grupie. Widać, że atmosfera mimo ostatnich wyników jest bardzo dobra. Sporo było żartów i uśmiechów. Miejmy nadzieję, że w niedzielę po meczu będzie podobnie. Justynów stać na sprawienie niespodzianki. Każdy punkt wywieziony z tego trudnego terenu będzie bardzo cenny. Nie ma co ukrywać, że faworytem tego spotkania będą gospodarze. Kibiców zapraszamy na mecz z Włókniarzem w Moszczenicy w niedzielę na 15:30. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Dla kibiców siatkówki też mamy propozycję na ten weekend. Nasze panie, które w zeszłej kolejce odniosły premierowe zwycięstwo 3:0, zagrają w sobotę o godzinie 12:40 z zespołem Corona Volley Team. Wcześniej, bo o 11:05 na parkiet wyjdą nasi panowie. Ich przeciwnikiem będzie zespół Qmed. Oba mecze w hali Szkoły Podstawowej nr 205 na ulicy Dąbrówki w Lodzi. Serdecznie zapraszamy.M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.