Czy można złamać Stal?

2024-04-18
Michał
Piłka nożna
310
Można, można… Dwa tygodnie temu pokazała to Pilica Przedbórz. Trzeba zagrać twardo i nieustępliwie w obronie oraz wykorzystać swoje szanse w ataku. Właśnie tak gracze z Przedborza wywieźli z Niewiadowa 3 punkty. Piłkarze Justynowa w meczu z Polonią Gorzędów zagrali jak szwajcarski zegarek. Bramka w 24 sekundzie Adriana Wiśniewskiego ustawiła mecz i dała wiatr w żagle naszej drużynie. A dwa gole Przemka wilka dobiły rywali. Szkoda tylko tej straconej bramki w 92 minucie….

Spotkanie ze Stalą Niewiadów będzie meczem kolejki, nie tylko w naszej grupie klasy okręgowej. Fani łódzkiej piłki na pewno zwrócą swoje oczy na wynik tego meczu. W końcu gra lider z wiceliderem. Najlepsza obrona ligi (Justynów) zetrze się z najlepszym atakiem (Niewiadów). Najlepiej punktujący zespół w siebie (Stal) z najlepiej punktującym na wyjazdach (LZS). W tym meczu każdy błąd, zawahanie, sekunda zwłoki mogą mieć fatalne konsekwencje dla którejś z ekip. Stal Niewiadów nie może się zdecydować, w której lidze chce grać. W ostatnich siedmiu latach 4 razy grała w okręgówce, a 3 w czwartej lidze. Taka „wańka wstańka”. Zimą w klubie wybrany został nowy Zarząd i pewnie za główny cel przyjął sobie sukces sportowy jakim będzie awans do wyższej ligi. Stal wiosną w czterech meczach zdobyła 9 punktów. Poza wspomnianą porażką z Pilicą trzy razy schodziła z murawy w glorii zwycięscy. Ale nie zachwycała i wszystkie te mecze nie wyglądały różowo. W pierwszej wiosennej ligowej kolejce grając z KKS-em Koluszki z pewnego 3:0 dała sobie strzelić dwa gole i było nerwowo w końcówce. W Drzewicy, Niewiadów z 0:2 wyciągnął w końcówce na 3:2, a w Moszczenicy w meczu z ostatnim w tabeli Włókniarzem przegrywał 0:1. Dopiero gole w drugiej połowie dały zwycięstwo 3:1. O trafienia w Stali odpowiada duet w składzie Dawid Świątek – Robert Świątnicki. Na tyhc zawodników trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę. Świątek z 24 golami otwiera klasyfikacje najlepszych strzelców w lidze. Jesienią Stali pokonała w Justynowie LZS 3:1. Na gola Stąporskiego w 5 minusie odpowiedzieli Świątnicki i dwukrotnie Świątek.

LZS Justynów po zwycięstwie nad Polonią Gorzędów w spokoju i ciszy przygotowuje się do spotkania z wiceliderem. Trener Madera nie patrzy na pojedyncze mecze. Dla niego liczy się całość. Na pewno na Stal wyjdziemy z jasnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa. Remis traktowany będzie jako półśrodek. Kilku zawodników zaprezentowało bardzo dobrą formę na spotkaniu z Polonią, a gole jakie strzelali nasi piłkarze byłyby ozdobą każdego spotkania – nawet w Lidze Mistrzów. Oby tylko murawa pozwalała obu drużynom na dobrą, widowiskową grę. Na to na pewno czekają kibice obu drużyn. Do Niewiadowa zapewne przyjedzie spora grupa fanów ekipy z Justynowa. Oby piąty raz w tym roku miała powody do świętowania. Mecz w Niewiadowie o 17:00. Piłkarze będą na pewno wdzięczni za wsparcie.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.