Czas zacząć grać w Justynowie.

2022-03-31
Piłka nożna
1006
W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 piłkarze LZS Justynów wyjdą na boisko by uporać się z kolejną przeszkodą w drodze do celu. Przeciwnikiem naszych „orłów” będzie dobrze znany nam zespół Czarnych Smardzew. Od sezonu 2018/19 mecze z Czarnymi są zawsze emocjonujące i padają w nich piękne gole. Rywale w tym sezonie zaliczają się do czołówki ligi. Rundę jesienną zakończyli na wysokim drugim miejscu, niestety dla nich wiosenę nie rozpoczęli od wysokiego „c” bo przegrali na boisku w Koluszkach z miejscowym KKS 0:1. W opinii obserwatorów tego spotkania wcale nie byli zespołem gorszym od miejscowych, stwarzając pod bramką Koluszek więcej sytuacji od zwycięzców. Niestety dla Czarnych w futbolu liczy się to co w siatce i do Smardzewa wracali bez punktów. W drugim meczu wiosny, w minioną sobotę przed własną publicznością pewnie pokonali rezerwy Zjednoczonych Stryków 3:1 po golach Damian Pietrasiaka, Macieja Ferenca i Krzysztofa Kukuły. Obecnie nasz najbliższy rywal zajmuje piąte miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. Drużyna trenera Piotra Kuklisa przyjedzie do Justynowa z nadziejami na korzystny rezultat bo tylko taki może przedłużyć ich nadzieję na zajęcie najwyższej lokaty w końcowym rozrachunku. Porażka może już na początku rundy zepchnąć Czarnych do pozycji drużyn grających tak naprawdę o własną satysfakcję i szacunek kibiców, bo straty do lidera ciężko będzie odrobić. Swędowianie do tej pory w meczach wyjazdowych odnieśli cztery zwycięstwa, raz zremisowali i ponieśli dwie porażki. O meczu z Koluszkami pisaliśmy wcześniej. Druga to zaskakujące 2:0 na boisku łódzkiej Victorii, które jesienią odebrane zostało jako ogromna niespodzianka. W meczu z pierwszej rundy zremisowaliśmy z Czarnymi na ich boisku 2:2. Dwa razy musieliśmy gonić wynik, a bramki jakie straciliśmy padły po błędach, jakie nie powinny się przytrafić drużynie aspirującej do najwyższych lokat. Na całe szczęście piłkę w siatce umieścili Tomasz Wachowiec i Przemek Wilk. Justynów w końcówce meczu na bramkę Czarnych przeprowadził istną ofensywę ale piłka nie chciała wpaść do siatki. I niech to będzie nauczka na najbliższe spotkanie by szybciej udało się strzelić zwycięskiego gola.

LZS Justynów w dobrych humorach wracał po spotkaniu z Sokołem Popów. Co prawda długo męczył się by napocząć rywala, bo pierwszy gol wpadł w 65 minucie po strzale Wilka ale potem poszło jak po łańcuszku. Kolejne gole zdobywali Kuba Kurowski i Tomek Niżnikowski. A w ostatniej minucie gracze Sokoła dobili się sami strzelając gola do własnej bramki. W tym meczu nasi chłopcy długo się rozkręcali. Gdy już włączyli właściwy bieg odjechali rywalom. Widać też było gołym okiem różnicę w przygotowaniu fizycznym do rundy wiosennej obu zespołów. Co prawda piłkarze trenera Buchowicza nie powtórzyli 7:0 z jesieni ale cztery bramki strzelone na wyjeździe trzeba szanować. Choćby z tego względu, że Sokół z jesieni, a ten z wiosny to zupełnie inne drużyny i jestem pewien, że nie jedna ekipa straci punkty w starciu z tym rywalem.

W drużynie LZS Justynów pełna mobilizacja, wszyscy z kadry będącej w Popowie palą się do gry. Wyleczył się nasz bramkarz Paweł Worotnicki, a pauzę za 4 żółte kartki odpokutował Wiktor Wejman. To bardzo cieszy, bo mecz z Czarnymi nie będzie łatwym spotkaniem. Rywal postawi poprzeczkę wysoko i trzeba będzie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności piłkarskich. Trzy punkty są w zasięgu ale same nie dopiszą się do ligowej punktacji. Potrzeba będzie dużo walki, koncentracji, czujności w obronie i skuteczności w ataku.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00. Wcześniej, bo w piątek swoje wiosenne zmagania zainaugurują nasi trampkarze. O godzinie 17:00 podopieczni trenera Przemka Wilka podejmą Futbol Academy Łódź Południe. A w niedzielę również na naszym boisku ligową premier będą mieli „orliki” trenera Mariusza Olińskiego. Mecz z Miazgą Brójce w samo południe. Trzy mecze w trzy dni - oby z kompletem punktów.

M.P.Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.