2022-04-27
Daniel
Piłka nożna
644
Mecz z Polonią Andrzejów był szansą do rehabilitacji zespołu po środowej porażce w „derbach o las”, które zakończyły się naszą porażką. Oprócz utraty 3 punktów straciliśmy jednego z kluczowych graczy – Michała Biernackiego, który musiał pauzować za czerwoną kartkę. Michał to nie jedno osłabienie drużyny przed niedzielnym meczem, gdyż problemy zdrowotne zgłosił Wiktor Wejman, a niektórzy piłkarze nie do końca byli w 100% dyspozycji.

Trener Michał Buchowicz przebudował blok defensywny. W miejsce Bierniego został przesunięty Kacper Szumicki tworząc z Rafałem Pankiewiczem parę stoperów. Po bokach defensywy zagrali Kacper Ambrozik i Patryk Kiński, który kiedyś grał w bloku defensywnym w Różycy. Od pierwszej minuty w ataku zagrał Tomasz Niżnikowski – pozyskany w przerwie zimowej z Włókniarza Pabianice.

Pierwsze minuty pokazały jak będzie wyglądać spotkanie. Justynowianie długo utrzymywali się przy piłce, próbując atakować skrzydłami wykorzystując Przemka Wilka lub Mateusza Stąporskiego. To właśnie Przemek Wilk w 20 minucie otworzył wynik spotkania. Pięknym strzałem pokonał Artura Jarocińskiego – bramkarza Polonii Andrzejów. Następnie Polonia przeprowadziła szybką składną akcję i Kacper Szumicki za jej przerwanie ujrzał żółtą kartkę. Jednak ataki gości nie słabły, czego efektem była umiejętnie skierowana piłka do bramki gospodarzy przez Kamila Gumela w 40 minucie spotkania. W ostatniej minucie zakotłowało się pod bramką Polonii, a strzał Kuby Kurowskiego mija minimalnie bramkę gospodarzy. Druga połowa przyniosła kolejne podbramkowe sytuacje. W 60 minucie swojej szansy na podwyższenie nie wykorzystał Tomek Niżnikowski. W miejsce Tomka wchodzi Kacper Zieliński, który również nie wykorzystuje swoich sytuacji. Sytuacji jest bardzo dużo – kontrolujemy mecz i próbujemy podwyższyć wynik spotkania – to strzela Mati Stąporski, Przemek Wilk Czy Kamil Gumel. … i to ten ostatni w 73 minucie podwyższa wynik spotkania na 3:0. Wykorzystuje podanie Przemka Wilka i technicznym strzałem posyła piłkę do siatki. Minęło 6 minut i popularny „Guma” kompletuje hattricka strzelając swoją trzecią bramkę. Polonia w ostatnich minutach po jedynym błędzie Damiana Lewosińskiego strzela honorowego gola z rzutu karnego.

Warto również wspomnieć, iż nasza drużyna trampkarzy wygrała swój ligowy mecz z Zawiszą Rzgów 3:2. Ozdobą spotkania był gol strzelony przez Oskara Zięba z rzutu wolnego z 35 metrów.

Wszystkich kibiców zapraszamy już w piątek(29 kwietnia godz.17:30) na obiekt im. Andrzeja Lasoty, gdzie nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie. Przeciwnikiem będzie drużyna Huragana Swędów.

Polonia Andrzejów – LZS Justynów 1:4 (0:2)

Bramki: P.Wilk 20’, K.Gumel x 3 40’, 73’, 79’