Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw 

Jak szybko mija ten czas. Dopiero co rozpoczynaliśmy piłkarką wiosnę 2018 roku w marcowym meczu z rezerwami Boruty w Zgierzu, a już koniec listopada i musimy pogodzić się z myślą, że zostały nam w tym roku już tylko jedne zawody. Co ciekawe przeciwnikiem będzie ta sama drużyna, którą pewnie pokonaliśmy 3:0 na rozpoczęcie zmagań w tym roku. Dobrze pamiętam tamten mecz. Na bocznym (klepisku) boisku obiektu Boruty, debiut trenera Sapińskiego i braci Milczarków. Przeciętna pierwsza połowa była tylko rozgrzewką przed koncertem w drugiej połowie. Po dwóch bramkach Krzysia Pawlaka i megatrafieniu Kamila Milczarka pokonaliśmy młody zespół rywala i rozpoczęliśmy marsz w górę tabeli. Dziesięć wygranych na wiosnę, pięć na jesień, trzy remisy i w sumie w całym 2018 sześć porażek. To dorobek LZS-u Justynów w mijającym roku. Malkontenci powiedzą, że mogło być lepiej. Realiści, że jest ok. A co sądzą sami zawodnicy – o to będzie można ich zapytać w sobotę po spotkaniu. Ja wierzę, że pytać nie będzie trzeba, a wszystko co najlepsze pokarzą nam na boisku. A zwycięstwo będzie promyczkiem nadziei na lepsze czasy w 2019 roku.

Nasz sobotni rywal to typowy ligowy średniak. Wygrywa to co jest do wygrania. Lekcje futbolu dostaje od drużyn z górnej połówki tabeli. Piłkarscy kibice interesujący się A- klasową codziennością dobrze wiedzą, że w tej drużynie grają młodzi piłkarze, nierzadko juniorzy. Takie drużyny charakteryzują się szczególnie dużą ambicją, wolą walki i determinacją w grze. Brakuje im za to wyrachowania, cwaniactwa i boiskowego doświadczenia. Myślę, że jeżeli nasi chłopcy wykażą ambicję i determinację na podobnym poziomie co rywale to o wyższość boiskowych cech z drugiej grupy jestem spokojny. Nasi piłkarze nie z jednego pieca jedli futbolowy chleb i grali w dziesiątkach ciężkich meczów więc o ich doświadczenie jestem spokojny. Nawet nasi młodzieżowcy to gracze mający doświadczenie gry w lidze okręgowej i wyższych.

Na pewno trzeba szybko szukać gola i pokazać swoją wyższość w walce o środkową część boiska. Zagrać podobnie jak w spotkaniu z Milanem, drużyną, która wiekiem i umiejętnościami odpowiada rezerwom Boruty. Przykład idealny. Szybko młodemu rywalowi wybić futbol z głowy, a będzie dobrze. I będziemy wspólnie świętować zwycięstwo. Jak to mówi przysłowie – prawdziwych mężczyzn poznaje się jak kończą. Nie pozostaje wam Panowie piłkarze nic innego.....

Kibice jak zwykle nie zasypują gruszek w popiele i na ten mecz jak zwykle przygotowali swoim piłkarzom małą ultrasowską niespodziankę, po końcowym gwizdku sędziego. A trzeba przyznać, że coraz trudniej jest wymyślać coś nowego – nam się udało. I tu apeluję do wszystkich fanów z Justynowa i okolic by na mecz przyszli w klubowych szalikach, ubrani w nasze niebiesko czerwone barwy. Niech trybuna, która ostatni raz będzie nam udostępniona w takim kształcie (wiosną oglądać będziemy mecze pod dachem) zrobi się elzetesowska NIEBIESKO – CZERWONA. A wszyscy będziemy mogli krzyknąć na koniec roku 2018: Kto wygrał mecz? LZS!!!!!!!

Sobotnie spotkanie rozegrane zostanie na obiekcie im. Andrzeja Lasoty o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy.

M.P.

 

 

 

 

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - Polonia Andrzejów
1 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  28.03.2020 r.

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp.  Klub Mecze Punkty
 1  Różyca
 12  34
 2  Włókniarz Zgierz
 12  30
 3  Kolejarz Łódź
 12  27
 4  MKP Boruta II Zgierz
 12  25
 5  LZS Justynów
 12  20
 6  Struga Dobieszków  12  19
 7  Błękitni Dmosin
 12  15
 8  Polonia Andrzejów  12  13
 9  Kalonka
 12  12
 10  Milan Club Polonia
 12  10
 11  Czarni Smardzew
 12  8
 12  Sport Perfect  12  6
 13  LKS Gałkówek
 12  4
 14  Zamek Skotniki wycofany
 -  -

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR