1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 03 listopada 2018 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 LKS R贸偶yca. Po dobrym cho膰 przegranym meczu w Dmosinie kibice justynowa przybyli na stadion licz膮c na zwyci臋stwo swojej dru偶yny. Jak si臋 ju偶 przyzwyczaili艣my trener Jakub Sapi艅ski nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug wszystkich zawodnik贸w. Zabrak艂o m.in. Kamila Milczarka, Micha艂a Biernackiego, Mateusza Dzi臋gielewskiego, Piotrka Biernackiego.

Od pocz膮tku spotkania wida膰 by艂o, i偶 b臋dzie to mecz walki o 艣rodek pola. Obie dru偶yny gra艂y do艣膰 asekuracyjnie, przede wszystkim broni膮c dost臋pu do swojej bramki. Przez praktycznie 35 minut akcje rozgrywane by艂y w 艣rokowej cz臋艣ci bosika z nielicznymi wypadami obydwu dru偶yn. W tym czasie 偶adna z dru偶yn nie stworzy艂a wi臋kszego zagro偶enia pod bramk膮 rywala. W 35 minucie oddali艣my jeden z nielicznych strza艂贸w na bramk臋 rywala. Po do艣rodkowaniu Krzy艣ka Pawlaka strza艂 g艂ow膮 odda艂 graj膮cy trener Kuba Sapi艅ski. Gdy wydawa艂o si臋, 偶e ko艅c贸wka pierwszej cz臋艣ci spotkania b臋dzie nale偶a艂a do nas, rywal wyprowadzi艂 zab贸jczy kontratak. Zagranie ze 艣rodkowej cz臋艣ci boiska pomi臋dzy naszych dw贸ch obro艅c贸w i napastnik go艣ci wychodzi na sytuacj臋 sam na sam z Pawk膮. Strza艂 rywala by艂 tak precyzyjny, 偶e Pawka nie mia艂 najmniejszych szans na obron臋. Po stracie gola mecz ponownie przeni贸s艂 si臋 do 艣rodkowej cz臋艣ci boiska i ju偶 do gwizdka na przerw臋 nic ciekawego si臋 nie dzia艂o.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania wychodzimy z jedn膮 zmian膮. Za Zakiego wchodzi Kacper Ambrozik. Nale偶y nadmieni膰, i偶 w 37 minucie za kontuzjowanego Konrada Musia艂a wszed艂 Grzesiek Kope膰. Po zmianie stron obraz meczu nie uleg艂 zmianie 鈥 walka o 艣rodek boiska. Jak si臋 okaza艂o pierwsi t臋 walk臋 wygrali zawodnicy R贸偶ycy. To oni przeprowadzili pierwsz膮 zgran膮 akcj臋 w tej cz臋艣ci spotkania. W 50 minucie do艣rodkowanie z lewej strony boiska w nasze pole karne. Do do艣rodkowania dochodzi zawodnik go艣ci, strzela g艂ow膮 ale tu na posterunku jest Pawka. Niestety Pawka odbija pi艂k臋 przed siebie i przy dobitce nie ma ju偶 najmniejszych szans. Dru偶yna R贸偶ycy prowadzi 2:0. Ta sytuacja spowodowa艂a podra偶nienie u naszych ch艂opc贸w, kt贸rzy rzucili si臋 do odrabiania strat. Przy tak graj膮cej dru偶ynie na wyniki nie trzeba by艂o d艂ugo czeka膰. W 53 minucie w ko艅cu przeprowadzili艣my sk艂adn膮 akcj臋, kt贸r膮 zako艅czy艂 celnym strza艂em i golem Grzesiek Kope膰. Kolejne 20 minut nale偶y do nas lecz nie potrafimy sko艅czy膰 wypracowane sytuacje. Co nie udaje si臋 nam, udaje si臋 przeciwnikowi, kt贸ry zadaje decyduj膮ce o wynikach spotkania uderzenie. W 80 minucie po serii b艂臋d贸w naszej dru偶yny (nie potrafimy wybi膰 pi艂ki) zawodnik go艣ci pokonuje naszego bramkarza po raz trzeci. Do ko艅ca spotkania ju偶 nic ciekawego nie dzia艂o si臋 na boisku i co za tym idzie musieli艣my uzna膰 wy偶szo艣膰 dru偶yny z R贸偶ycy.

W kolejnej kolejce dru偶yna LZS-u pauzuje po wycofaniu si臋 z rozgrywek dru偶yny Pogoni Rog贸w. Ostatni mecz rundy rozegramy 17.11.2018 r. z dru偶yn膮 MKP Borut膮 II Zgierz. Mecz pierwotnie zaplanowany by艂 na godz. 15.00 ale najprawdopodobniej godzina zostanie przez 艁ZPN zmieniona na godzin臋 wcze艣niejsz膮 tak jak to mia艂o miejsce w meczu z R贸偶yc膮. Prosimy o zagl膮danie na stron臋 www.lzsjustynow.pl.

LZS Justyn贸w 鈥 LKS R贸偶yca 1:3 (0:1)

Bramka dla LZS: Kope膰

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 4 鈥, Szumicki 4, Pankiewicz 4, Kurzawski 4, Musia艂 3 (37' Kope膰 6), Sadowski 5, M.Milczarek 5, Zakrzewski 4 (46' Ambrozik 2 (85' Ki艅ski 1)), Sapi艅ski 5, Bartosik 4 (70' Rzepecki 4) , K.Pawlak 5

Trener: Jakub Sapi艅ski