1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 03 listopada 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę LKS Różyca. Po dobrym choć przegranym meczu w Dmosinie kibice justynowa przybyli na stadion licząc na zwycięstwo swojej drużyny. Jak się już przyzwyczailiśmy trener Jakub Sapiński nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników. Zabrakło m.in. Kamila Milczarka, Michała Biernackiego, Mateusza Dzięgielewskiego, Piotrka Biernackiego.

Od początku spotkania widać było, iż będzie to mecz walki o środek pola. Obie drużyny grały dość asekuracyjnie, przede wszystkim broniąc dostępu do swojej bramki. Przez praktycznie 35 minut akcje rozgrywane były w śrokowej części bosika z nielicznymi wypadami obydwu drużyn. W tym czasie żadna z drużyn nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką rywala. W 35 minucie oddaliśmy jeden z nielicznych strzałów na bramkę rywala. Po dośrodkowaniu Krzyśka Pawlaka strzał głową oddał grający trener Kuba Sapiński. Gdy wydawało się, że końcówka pierwszej części spotkania będzie należała do nas, rywal wyprowadził zabójczy kontratak. Zagranie ze środkowej części boiska pomiędzy naszych dwóch obrońców i napastnik gości wychodzi na sytuację sam na sam z Pawką. Strzał rywala był tak precyzyjny, że Pawka nie miał najmniejszych szans na obronę. Po stracie gola mecz ponownie przeniósł się do środkowej części boiska i już do gwizdka na przerwę nic ciekawego się nie działo.

Na drugą część spotkania wychodzimy z jedną zmianą. Za Zakiego wchodzi Kacper Ambrozik. Należy nadmienić, iż w 37 minucie za kontuzjowanego Konrada Musiała wszedł Grzesiek Kopeć. Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie – walka o środek boiska. Jak się okazało pierwsi tę walkę wygrali zawodnicy Różycy. To oni przeprowadzili pierwszą zgraną akcję w tej części spotkania. W 50 minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska w nasze pole karne. Do dośrodkowania dochodzi zawodnik gości, strzela głową ale tu na posterunku jest Pawka. Niestety Pawka odbija piłkę przed siebie i przy dobitce nie ma już najmniejszych szans. Drużyna Różycy prowadzi 2:0. Ta sytuacja spowodowała podrażnienie u naszych chłopców, którzy rzucili się do odrabiania strat. Przy tak grającej drużynie na wyniki nie trzeba było długo czekać. W 53 minucie w końcu przeprowadziliśmy składną akcję, którą zakończył celnym strzałem i golem Grzesiek Kopeć. Kolejne 20 minut należy do nas lecz nie potrafimy skończyć wypracowane sytuacje. Co nie udaje się nam, udaje się przeciwnikowi, który zadaje decydujące o wynikach spotkania uderzenie. W 80 minucie po serii błędów naszej drużyny (nie potrafimy wybić piłki) zawodnik gości pokonuje naszego bramkarza po raz trzeci. Do końca spotkania już nic ciekawego nie działo się na boisku i co za tym idzie musieliśmy uznać wyższość drużyny z Różycy.

W kolejnej kolejce drużyna LZS-u pauzuje po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Pogoni Rogów. Ostatni mecz rundy rozegramy 17.11.2018 r. z drużyną MKP Borutą II Zgierz. Mecz pierwotnie zaplanowany był na godz. 15.00 ale najprawdopodobniej godzina zostanie przez ŁZPN zmieniona na godzinę wcześniejszą tak jak to miało miejsce w meczu z Różycą. Prosimy o zaglądanie na stronę www.lzsjustynow.pl.

LZS Justynów – LKS Różyca 1:3 (0:1)

Bramka dla LZS: Kopeć

Skład LZS Justynów: Worotnicki 4 –, Szumicki 4, Pankiewicz 4, Kurzawski 4, Musiał 3 (37' Kopeć 6), Sadowski 5, M.Milczarek 5, Zakrzewski 4 (46' Ambrozik 2 (85' Kiński 1)), Sapiński 5, Bartosik 4 (70' Rzepecki 4) , K.Pawlak 5

Trener: Jakub Sapiński