1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W niedzielę 21 października 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę Więcej Niż Sport.  Po udanym meczu w Łodzi i efektownym zwycięstwie nad Milanem kibice przybyli na stadion obejrzeć kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Jak się okazało prze meczem trener Jakub Sapiński nie mógł skorzystać z usług Kamila Milczarka, Kacpra Ambrozika, Piotrka Biernackiego czy Jakuba Pawlaka.

Mecz rozpoczął się od ataków naszej drużyny. Od samego początku było widać, że nasi chłopcy chcą jak to było w meczu z Milanem jak najszybciej strzelić bramkę i ustawić sobie mecz. W 3 minucie po dośrodkowaniu Dzięga strzela Przemek Bartosik. Jego strzał niestety jest niecelny. W 7 minucie dobrze dogrywa Przemek do Krzyśka Pawlaka. Krzysiek nieczysto trafia w piłkę i ląduje ona obok bramki. Jak to się mówi „do trzech razy sztuka”. Trzecia akcja przynosi nam bramkę. Na strzał z narożnika pola karnego decyduje się Krzysiu Pawlak. Jego strzał jest tak precyzyjny, że ląduje w bramce rywala tuż przy samym słupku. Po strzeleniu bramki gra się trochę wyrównała lecz to my w dalszym ciągu mieliśmy przewagę. Na kolejną dobrą akcję musieliśmy czekać do 22 minuty. Po akcji prawą stroną boiska i zagraniu w pole karne Michał Biernacki podwyższył wynik na 2:0. W 30 minucie dośrodkowanie Dzięga, którego nie wykorzystał Przemek. 31 minuta dobre zagranie Milcziego do Grześka Kopcia. Grzesiek strzela niecelnie. W 38  minucie mogło być podwyższenie wyniku. Strzał Przemka Bartosika trafia w słupek a dobitka jest niecelna. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania nie przyniosły już żadnych klarownych sytuacji dla obydwu drużyn. Tak więc pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem 2:0.

Na drugą część spotkania wychodzimy z jedną zmianą. Za Zakiego wchodzi Adrian Rzepecki. Od początku drugiej części to znowu my mamy przewagę. Pierwszą groźną akcję przeprowadziliśmy w 54 minucie. Dośrodkowanie Szumiego po którym uderza Rzepa. Jego strzał mija poprzeczkę bramki rywala. Gdy kibice czekali na kolejne gole naszej drużyny w 65 minucie przydarza się nam nieszczęście. W niegroźnej wydawałoby się sytuacji nasz bramkarz popełnia błąd, goście korzystają z prezentu i strzelają bramkę. Ta sytuacja spowodowała niepokój w naszym zespole. Prowadzenie jedną bramką już nie jest tak komfortowe. Chłopaki ruszyli do przodu aby podwyższyć wynik spotkania. W 78 minucie bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadził Wojtek Niżnikowski. Po jego strzale piłka trafiła w słupek a do dobitki najszybszy był Rzepa, który strzela trzecią bramkę dla zespołu. W 87 minucie po dośrodkowaniu Krzyśka Pawlaka strzela Bierni. Jego strzał o centymetry mija poprzeczkę bramki rywala. W 90 minucie ustalamy wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Konrada Musiała w polu karnym strzela Wojtek Niżnikowski. Jego strzał broni bramkarz rywala ale przy dobitce Krzyśka Pawlaka nie miał już nic do powiedzenia. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Justynowa 4:1.

W kolejną niedzielę 28.10.2018 r. o godz. 14.00 rozgrywamy mecz wyjazdowy z Błękitnymi Dmosin. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

LZS Justynów – Więcej Niż Sport 4:1(2:0)

Bramki dla LZS: Pawlak 2, Biernacki, Rzepecki

Skład LZS Justynów: Lewosiński 5 –, Szumicki 6, Pankiewicz 6 (50’ Kurzawski 6), Sadowski 7, Dzięgielewski 6 (77’ Musiał 6), M.Milczarek 6, M.Biernacki 7, Zakrzewski 6 (46’ Rzepecki 7), Kopeć 6 (64’ Niżnikowski 7), Bartosik 6 (59’ Kurnatowski 6), K.Pawlak 8

Trener: Jakub Sapiński