Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Po dwóch remisach w meczach, w których LZS Justynów był faworytem, a zgarnął tylko po punkcie, zagramy na wyjeździe spotkanie z drużyną Milan Club Polonia. Dla trenera Kuby Sapińskiego priorytetem w tym meczu nie będzie kto na jakiej pozycji ma zagrać, jaką obrać strategię i w jakim ustawieniu rozpocząć ten mecz. W sobotę najistotniejsze będzie by piłkarze do spotkania z Milanem podeszli na luzie, z chłodną głową, spokojem i radością jaka powinna towarzyszyć im podczas rozgrywania meczu. W sytuacji w jakiej znalazła się nasza drużyna trzeba powrócić do preferowanego na wiosnę zdrowego i jasnego przesłania radości z gry. Podczas tych meczów oglądaliśmy zespół  skuteczny, finezyjny, ale również twardy, nieustępliwy i uparty. To właśnie na wiosnę poprawiliśmy rekordy w liczbie strzelanych goli i meczów bez straconych bramek. Dlaczego tak nie jest teraz. To tajemnica, którą na pewno skrywa szatnia zespołu, ale gdyby spytać się każdego z osobna piłkarza LZS Justynów to pewnie jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniemy.

Drużynie brakuje spotkania na tak zwane przełamanie, w którym będzie potrafiła odwrócić losy meczu, pokazać piłkarską złość, a po końcowym gwizdku wszyscy razem będziemy cieszyć się ze zwycięstwa. Oby spotkanie ze „słynnym klubem z Mediolanu” było takim  dobrym omenem.

Rywal w ostatnich meczach też nie zachwycał. Po trzech zwycięstwach z rzędu i bezbramkowym remisie z faworyzowaną Różycą nie brakowało głosów, że beniaminek będzie jednym z głównych kandydatów do awansu. Niestety dla klubu z ulicy Potokowej w Łodzi potem przyszła porażka z rezerwami Boruty u siebie i remis z Włókniarzem w Zgierzu i należało z innej perspektywy spojrzeć na drużynę. Pytanie jest tylko czy w pierwszych meczach Milan grał na fali entuzjazmu beniaminka, a ostatnie mecze zweryfikowały umiejętności piłkarzy czy też drużyna przeżywa kryzys formy. Tak czy inaczej LZS Justynów nie może oglądać się na przeciwnika, a sami muszą zacząć grać tak jak nas kibiców do tego przyzwyczaili grać pod wodzą trenera Sapińskiego na wiosnę. Wiele będzie zależało jakich piłkarzy będzie miał do dyspozycji trener. Ostatni mecz jasno pokazał, że brak tylko dwóch, trzech ale ważnych graczy może być kluczowy w jakości gry całego zespołu. Ze zmienników, jacy dostali szanse jedynie Daniel Zakrzewski stanął na wysokości zadania i pokazał wszystkim co znaczy grać z ambicją i zaangażowaniem. Zaki obok bramkarza Pawki należał do najlepszych piłkarzy w ekipie i na pewno udowodnił, że zasługuje na plac w pierwszej jedenastce na kolejne mecze. Oby inni poszli w ślady Daniela.

Mecz z Milan Club Polonia odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00 na ulicy Potokowej w Łodzi. Kibiców do wspierania naszych chłopców serdecznie zapraszamy. 

W weekend zagrają nasze drużyny młodzieżowe:

Junior B1 – Ostrovia Ostrowy – LZS Justynów – sobota 13 października g. 11:00

Młodzik D1 – Zjednoczeni Stryków – LZS Justynów – sobota 13 października g. 11:00

M.P.

 

Poprzedni Mecz

   
LZS Justynów - MKP Boruta II Zgierz
3 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  wiosna 2019

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  KKS Koluszki  12  29
 2  Różyca
 12  28
 3  Błękitni Dmosin
 12  27
 4  Włokniarz Zgierz
 12  23
 5  Milan Club Polonia
 12  21
 6  LZS Justynów
 12  20
 7  MKP Boruta II Zgierz
 12  17
 8  Gałkówek  12  16
 9  Sport Perfect  12  14
 10  Czarni Smardzew
 12  9
 11  Więcej Niż Sport
 12  7
 12  Zamek Skotniki
 12  6
 13  Kalonka
 12  3
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR