1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 22 wrze艣nia 2018 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 LKS Kalonka. W poprzednim sezonie rozgromili艣my dru偶yn臋 Kalonki 11:0. Przybyli na stadion kibice liczyli na kolejne efektowne zwyci臋stwo. W spotkaniu tym trener Jakub Sapi艅ski nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug nast臋puj膮cych zawodnik贸w: Kacpra Szumickiego, Adriana Rzepeckiego, Karola Milczarka, Micha艂a Biernackiego, Damiana Lewosi艅skigo i Patryka Ki艅skiego.

Pi艂karze w tym meczu na muraw臋 weszli w bia艂ych koszulkach z napisem: 鈥濳rzysiek jeste艣my z tob膮鈥. By艂o to wsparcie dla naszego zas艂u偶onego kibica, dzia艂acza i spikera Krzy艣ka Stokowskiego, kt贸ry mia艂 zawa艂 i przebywa aktualnie w szpitalu. Krzysiu 偶yczymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na Ciebie.

Od pocz膮tku spotkania nasza dru偶yna narzuci艂a sw贸j styl gry. Utrzymywali艣my si臋 przy pi艂ce, wymieniali艣my podania i zdobywali艣my cenne metry boiska. Nie potrafili艣my jednak wyko艅czy膰 tych akcji. Uda艂o nam si臋 to w 9 minucie. Po prawej stronie boiska dw贸jkow膮 akcj臋 rozegrali Grzesiek Kope膰 i Marcin Milczarek. Efektem tej wsp贸艂pracy by艂o idealne zagranie w pole karne do Krzy艣ka Pawlaka, kt贸ry nie mia艂 problemu z pokonaniem bramkarza. Nasi ch艂opcy ca艂y czas przewa偶ali stwarzaj膮c kolejne sytuacje. Niestety nie potrafili艣my tych sytuacji wykorzysta膰. W kr贸tkich odst臋pach czasu niecelnie strzelali Mateusz Dzi臋gielewski i Przemek Bartosik. W 26 minucie z bardzo dobrej strony pokaza艂 si臋 Rafa艂 Pankiewicz. Panek niczym jak torpeda pomkn膮艂 z pi艂k膮 z w艂asnej po艂owy i obs艂u偶y艂 dok艂adnym podaniem Krzy艣ka Pawlaka, kt贸ry 艂adnym strza艂em pokona艂 bramkarza rywali. Na kolejnego gola nie musieli艣my d艂ugo czeka膰. W 30 minucie Krzysiek Pawlak poda艂 do znajduj膮cego si臋 w polu karnym Mateusza Dzi臋gielewskiego a ten technicznym strza艂em w d艂ugi r贸g podwy偶szy艂 wynik na 3:0. Kolejne minuty to ponownie akcje naszych. Niestety w dogodnych sytuacjach nie potrafili艣my skierowa膰 pi艂ki do siatki. Swoje sytuacje zmarnowali Dzi臋gu i Przemek Bartosik. Jak to niejednokrotnie ju偶 bywa艂o niewykorzystane sytuacje si臋 mszcz膮. W 41 minucie Kalonka przeprowadzi艂a swoj膮 pierwsz膮 sk艂adn膮 akcj臋. Dw贸jka zawodnik贸w rozmontowa艂a nasz膮 obron臋 i nie da艂a szans na interwencj臋 Pawce. Nie min臋艂y trzy minuty a Kalonka mog艂a zdoby膰 kolejnego gola. Tu r贸wnie偶 nie popisa艂a si臋 nasza obrona lecz tym razem na posterunku by艂 Pawka, kt贸ry obroni艂 dwa strza艂y zawodnik贸w Kalonki. Pierwsza po艂owa ko艅czy si臋 wynikiem 3:1.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania trener wprowadzi艂 trzech nowych zawodnik贸w: Konrada Musia艂a, Konrada Sadowskiego i Daniela Zakrzewskiego, kt贸rzy zmienili odpowiednio: Sylwka Kurnatowskiego, Rafa艂a Pankiewicza i Przemka Bartosika. Druga po艂owa od samego pocz膮tku nale偶a艂a do nas. W tej cz臋艣ci gry wykorzystali艣my s艂abo艣膰 przeciwnika i co najwa偶niejsze, zagrali艣my skutecznie czego brakowa艂o w pierwszej po艂owie. W drugiej po艂owie zaaplikowali艣my rywalowi 9 bramek. Strzelcami byli: w 54 minucie Daniel Zakrzewski, w 58 minucie Grzesiek Kope膰, w 68 minucie Mateusz Dzi臋gielewski, w 69 minucie Grzesiek Kope膰, w 76 minucie Daniel Zakrzewski, w 78 minucie Wojtek Ni偶nikowski, w 84 minucie Grzesiek Kope膰, w 86 minucie Wojtek Ni偶nikowski  i na zako艅czenie spotkania w 90 minucie ponownie Grzesiek Kope膰 Po tej akcji s臋dzia ko艅czy pojedynek, kt贸ry wygrywamy 12:1. W drugiej cz臋艣ci spotkania cieszy skuteczno艣膰 ch艂opak贸w. Zmiennicy zdobywaj膮 cztery gole i wreszcie odblokowuje si臋 Grzesiek Kope膰, kt贸ry strzela艂 jak na zawo艂anie gole w sparingach a w meczach ligowych nie m贸g艂 trafi膰. Obie dru偶yny ko艅czy艂y mecz w dziesi膮tk臋. O ile dru偶yna Kalonki na mecz przyjecha艂a w dziesi膮tk臋 o tyle u nas czerwon膮 kartk膮 w konsekwencji dw贸ch 偶贸艂tych zosta艂 ukarany Krzysiek Pawlak.

W kolejn膮 sobot臋 29.09.2018 r. o godz. 16.00 wyje偶d偶amy na mecz do s膮siada zza miedzy dru偶yny Ga艂k贸wka gdzie stoczymy kolejny pojedynek o przys艂owiowy las.  Licz臋, 偶e na to spotkanie wybierze si臋 liczna grupa naszych kibic贸w, kt贸rzy wspiera膰 b臋d膮 dru偶yn臋.

LZS Justyn贸w 鈥 LKS Kalonka 12:1 (3:1)

Bramki dla LZS:  Kope膰 4, Pawlak 2, Ni偶nikowski 2, Zakrzewski 2, Dzi臋gielewski 2.

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 7 鈥 Kurzawski 7, Pankiewicz 6 (46鈥 Sadowski 7), Kurnatowski 6 (46鈥 Musia艂 7), Dzi臋gielewski 7, Ambrozik 6 (62鈥 Ni偶nikowski 7), M.Milczarek 7, J.Pawlak 6 (62鈥 P.Biernacki  6),  Kope膰 8, Bartosik 6 (46鈥 Zakrzewski 7), K. Pawlak 6

Trener: Jakub Sapi艅ski