Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 na boisku Andrespolii w Wiśniowej Górze piłkarze LZS Justynów zagrają mecz drugiej kolejki ze Sport Perfect Łódź. Po inauguracyjnym remisie w pierwszej rundzie w Zgierzu kibice liczą na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Rywal naszych piłkarzy jest nam dobrze znany wszak już trzeci sezon mierzyć się będziemy z drużyną Prezesa Krzysztofa Kamińskiego. Choć na co ich stać w tym sezonie przekonać będziemy się mogli dopiero po niedzielnym meczu. Zeszły sezon był całkowicie nieudany dla naszego najbliższego rywala. Drużyna Sport Perfect do ostatnich kolejek broniła się przed spadkiem do B-klasy co chwały na pewno im nie przyniosło. W sezonie 2017/18 LZS Justynów dwa razy wygrał z nimi 3:1 jesienią i 2:0 wiosną po golach Daniela Zakrzewskiego i Przemka Bartosika w meczu wyjazdowym. Było to zwycięstwo, które trzeba było wybiegać i wyszarpać. Młodzi piłkarze rywala w tym meczu nie przebierali w środkach co szczególnie odczuł nasz bramkarz Paweł Worotnicki, który z powodu urazu z tego meczu nie zagrał już do końca rozgrywek. W pierwszej kolejce młodzi piłkarze trenera Roberta Sękowskiego przegrali z beniaminkiem Milan Klub Polonia 2:0 i tak naprawdę nic poza wynikiem nie wiemy o tym meczu.

LZS Justynów w spotkaniu z Włókniarzem Zgierz pokazał dwa oblicza. Ten gorszy z pierwszej połowy, w której piłkarze zagrali bez skuteczności, zagubieni w defensywie, pasywni w odbiorze i doskoku, wolni, niemrawi i przestraszeni. A drugiej części meczu waleczni, z wiarą, ambicją i przekonaniem, że wszystko może się wydarzyć. Twardzi w tyłach, nieustępliwi w środku pola i skuteczni w ataku. Tak grający Justynów chcemy oglądać już zawsze. Z takim zaangażowaniem i determinacją do osiągnięcia celu nie ma mocnych na naszych piłkarzy. Chłopcy ruszyli na rywala ze Zgierza jak stado głodnych wilków na tłuste wylęknione owieczki na górskiej polanie. Wierzę, że podobnie będzie w niedzielę, a w rolę łakomych kąsków wystąpi drużyna Sport Perfect. Trener Sapiński będzie miał do dyspozycji kolejnych graczy. Wojtek Niżnikowski wrócił z wakacji, a Konrad Musiał nie będzie miał służby więc obaj będą do dyspozycji trenera. Jedynie Patryk Kiński oraz „Dimek” Lewosiński jeszcze pracują nad jakością winogron do tegorocznego wina „Bogolle”. Ale to już ich zmartwienie. Trener Sapiński w meczu z Włókniarzem spróbował dwóch różnych ustawień i trzeba przyznać, że 3-4-3 o wiele lepiej sprawdziło się na krótkim i wąskim boisku w Zgierzu. Jak będzie w Wiśniowej Górze, czas pokaże. Nic nie będziemy tu trenerowi podpowiadać wszak to on najlepiej wie jak ustawić piłkarzy. Frekwencja na zajęciach dopisuje. Każdy walczy o miejsce w składzie więc stara się pokazać z jak najlepszej strony na każdych zajęciach. Na drobny uraz po meczu w Zgierzu narzekał tylko Marcin Milczarek, ale do niedzieli wszystko powinno być w porządku. Nic tylko grać i wygrywać by za tydzień w dobrym humorze zaprezentować się przed własną publicznością podczas wielkiego Pikniku Rodzinnego na obiekcie im. Andrzeja Lasoty w Justynowie, na który za pośrednictwem niniejszego artykułu zapraszam wszystkich sympatyków LZS Justynów i nie tylko.

W najbliższych dniach zainaugurują rozgrywki nasze drużyny młodzieżowe.

W lidze juniorów B1 pierwszy mecz nowego sezonu z Włókniarzem Konstantynów został przełożony na 18 września.

Młodzicy trenera Jarka Staniaszczyka 05 września o godzinie 18:00 na własnym obiekcie będą podejmować Milan Klub Polonia.

Wszystkim życzymy powodzenia.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

   
LZS Justynów - Więcej Niż Sport
4 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  28 października 2018 r. godz. 14.00 (niedziela)

     
Błękitni Dmosin - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  KKS Koluszki  8  22
 2  Błękitni Dmosin  8  19
 3  Różyca  8  18
 4  LZS Justynów
 9  17
 5  Włókniarz Zgierz  9  17
 6  MKP Boruta II Zgierz  9  16
 7  Milan Club Polonia   8  14
 8  Gałkówek  8  10
 9  Sport Perfect  8  9
 10  Kalonka  8  3
 11  Zamek Skotniki  9  3
 12  Czarni Smardzew  8  2
 13  Więcej Niż Sport  8  1
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR