1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

M.P.: Witam trenera W艂贸kniarza. Wsp贸艂czu膰 po tym meczu czy raczej gratulowa膰?

Adam Wojtczak (trener W艂贸kniarz Zgierz): Troch臋 wsp贸艂czu膰. Pozosta艂 niesmak po niez艂ej w naszym wykonaniu pierwszej po艂owie. Przy wyniku 3:0 wystarczy艂o dobrze zacz膮膰 drug膮 po艂ow臋, wytrzyma膰 nap贸r go艣ci przez pierwsze 15 minut i my艣l臋, 偶e byliby艣my bezpieczni.

M.P.: Faktycznie. Bardzo dobry mecz Pana dru偶yny w pierwszej po艂owie. Czy mo偶e zabrak艂o si艂 waszym pi艂karzom w drugich 45 minutach?

Adam Wojtczak: Na pewno. Kr贸tka 艂awka rezerwowych w tym meczu zawa偶y艂a. Nie mogli艣my zrobi膰 zmian, kt贸rych chcieli艣my. Zabrak艂o nam dzi艣 dw贸ch podstawowych zawodnik贸w, kt贸rzy lecz膮 kontuzje. My艣l臋, 偶e gdyby oni mogli dzi艣 zagra膰 inny by艂by obraz gry w drugiej po艂owie.

M.P.: Zapytam Pana o cel jaki macie w tym sezonie?

Adam Wojtczak: Nie postawili艣my sobie 偶adnego konkretnego celu. Przej膮艂em zesp贸艂 po trenerze, kt贸ry pracowa艂 z pierwsz膮 dru偶yn膮 W艂贸kniarza d艂ugi czas. Poznaje pi艂karzy od pocz膮tku, a cele postawimy sobie najwcze艣niej w po艂owie sezonu.

M.P.: Bardzo dzi臋kuj臋 za rozmow臋 i 偶ycz臋 powodzenia w nast臋pnych meczach.

M.P.: Panie trenerze ci臋偶ki to by艂 dla nas mecz. W pierwszej po艂owie dru偶yna by艂a my艣lami chyba jeszcze na wakacjach. S艂aba gra w defensywie i wynik 3:0 dla W艂贸kniarza. W przerwie wchodzi trzech nowych zawodnik贸w i udaje si臋 wyci膮gn膮膰 na 3:3, a ja mam niedosyt bo byli艣my du偶o lepsi i mogli艣my ten mecz wygra膰.

Kuba Sapi艅ski (LZS Justyn贸w): Do ko艅ca si臋 nie zgodz臋, 偶e pierwsza po艂owa by艂a katastrofalna. Mieli艣my swoje sytuacje. A pi艂ka jest tak, 偶e jak si臋 nie wykorzystuje swoich szans to traci si臋 gole. Football jest bezlitosny. Mnie bardzo cieszy, 偶e zesp贸艂 pokaza艂 w drugich 45 minutach charakter. Musieli艣my co艣 zmieni膰 bo nie by艂o ju偶 nic do stracenia. Trzeba by艂o przegrupowa膰 zesp贸艂 by zagra膰 bardziej ofensywnie. Zagrali艣my 膰wiczonym ustawieniem 3-4-3 i to przynios艂o efekt w postaci jednego punktu, kt贸ry wywozimy z trudnego terenu i trudnego do gry boiska, kt贸re by艂o jak dla nas zbyt w膮skie i zbyt kr贸tkie.

M.P.: Skupmy si臋 na tej lepszej cz臋艣ci meczu. Robisz trzy zmiany i wychodzi jakby nowa dru偶yna. Wida膰 wol臋 walki, jest ambicja, ch艂opaki je偶d偶膮 na ty艂kach po murawie a偶 mi艂o popatrze膰. Szybko pada pierwsza bramka, jest kontakt po golu Krzy艣ka Pawlaka w 66 minucie, potem wyr贸wnuje Ambro. Niestety nie poszli艣my do ko艅ca za ciosem i brak艂o tej kropki nad 鈥漣鈥, cho膰 z trybun wydawa艂o si臋, 偶e ju偶 W艂贸kniarz jest na deskach.

Kuba Sapi艅ski: W przerwie musieli艣my si臋 troch臋 pobudzi膰. Powiedzia艂em ch艂opakom, 偶e trzeba strzeli膰 szybko bramk臋 i na szcz臋艣cie uda艂o si臋 to zrobi膰 z rzutu wolnego po bardzo dobrym strzale Matiego. Zesp贸艂 dobrze zareagowa艂, poszli艣my za ciosem. Uda艂o si臋 strzeli膰 kolejnego gola. W ko艅c贸wce doprowadzili艣my do remisu. Wywozimy punkt, szkoda, 偶e nie trzy. Zaliczyli艣my falstart w pierwszych 45 minutach, ale wchodzimy w sezon i teraz b臋dziemy si臋 rozp臋dza膰 znacznie szybciej.

M.P.: Widzieli艣my dwa r贸偶ne ustawienia dru偶yny. Pierwsza po艂owa to klasyczne 4-4-2, druga przej艣cie do systemu z trzema obro艅cami. Chyba ta druga taktyka bardziej nam odpowiada.

Kuba Sapi艅ski: Czy ja wiem. Tutaj zawa偶y艂a szeroko艣膰 boiska. Gdybym wiedzia艂 jaki s膮 warunki na W艂贸kniarzu to pewnie ustawi艂bym naszych ch艂opc贸w od pocz膮tku 3-4-3. A poniewa偶 jest to pierwsza kolejka, a zesp贸艂 lepiej si臋 czu艂 do tej pory w grze czterema w ty艂ach to tak rozpocz臋li艣my. W przerwie musieli艣my to zmodyfikowa膰  i cieszymy si臋, 偶e przynios艂o nam to chocia偶 ten jeden punkt.

M.P.: Spokojnie b臋dziemy si臋 przygotowywa膰 do kolejnego meczu. Teraz czas na Sport Perfect 艁贸d藕. Ten mecz r贸wnie偶 na wyje藕dzie w niedziel臋 2 wrze艣nia o 11:00 na boisku w Andrespolu. Jak zach臋cisz kibic贸w do przyj艣cia i dopingowania LZS-u w tym spotkaniu.

Kuba Sapi艅ski: Zach臋c臋 gr膮 zespo艂u w drugiej po艂owie dzisiejszego meczu. Tak chc臋 by grali moi pi艂karze i tego b臋d膮 od nich wymaga艂. Gra do przodu, serce, krew, pot i w膮troba. Ambicja i walka. To zobacz膮 kibice w meczu ze Sport Perfect. Zapraszam serdecznie.

M.P.: Dzi臋kuj臋 i 偶ycz臋 zwyci臋stw w kolejnych meczach.

Kuba Sapi艅ski: Dzi臋kuj臋.