Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

W minioną niedzielę na stadionie LZS w Justynowie odbył się pierwszy Memoriał im. Andrzeja Lasoty. Impreza była znakomitą okazją do podniosłego wydarzenia jakim było oficjalne nadanie imienia naszemu obiektowi sportowemu. Od teraz stadion LZS w Justynowie mieć będzie swojego patrona. Został nim zmarły w listopadzie ubiegłego roku nieodżałowany wieloletni Prezes klubu – Andrzej Lasota. Licznie zaproszeni goście ze świata polityki, regionu, celebryci oraz sfera duchowa byli świadkami odsłonięcia pamiątkowej tablicy z tego wydarzenia. Dla zwykłych kibiców LZS Justynów ten moment na pewno był szczególny. Niejednej osobie zakręciła się w oku łza i sięgnął pamięcią do czasów kiedy to Andrzej kierował LZS-em. Teraz dzieło  kontynuuje jego córka Karolina i wszyscy liczą, że pod jej batutą wrócą dobre dni dla sportu w Justynowie. Na obiekcie wystawiono specjalne stoisko z pamiątkami, pucharami, medalami czy koszulkami związanymi z naszym klubem. W kronikach można było znaleźć wszystkie informacje o rozegranych w przeszłości meczach i imprezach.

Po części oficjalnej rozpoczął się wielki festyn na stadionie, którego największą atrakcją był turniej piłkarski. Zawody zorganizowane zostały w formule play – areny na mniejszych boiskach, po 10 minut połowa i  składach siedmioosobowych. Obok drużyny seniorów i juniorów LZS Justynów do turnieju przystąpiły ekipy z Gałkówka, Andrespola, Andrzejowa oraz oldboje LZS-u i ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej z Justynowa. Po zażartych meczach grupowych wyłoniono pary półfinałowe. W nich Polonia Andrzejów uległa seniorom LZS Justynów, a w drugim meczu Przyjaciele Andrespola nie dali szans naszym juniorom. Wielki finał był najlepszym spotkaniem tego turnieju. Mimo wielu szans na gole padła tylko jedna bramka, której strzelcem był Przemek Wilk. Tym samym Przyjaciele Andrespola, czyli drużyna oparta na graczach w głównej mierze związanych z Andrespolią Wiśniowa Góra została zwycięzcą całego turnieju. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze, a trzecie po pokonaniu juniorów LZS – Polonia Andrzejów. Najlepsi gracze turnieju uhonorowani zostali nagrodami indywidualnymi. Królem strzelców został Przemysław Wilk z 12 trafieniami, najlepszym bramkarzem Błażej Prasnowski z Polonii Andrzejów a najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali Marcina Milczarka z LZS Justynów. W opinii piłkarzy i kibiców impreza zorganizowana była na piątkę więc można mieć nadzieję, że zagości ona w kalendarzu justynowskich  wydarzeń na stałe. W takim razie do zobaczenia za rok!!!

M.P.

 

Poprzedni Mecz

       
KKS Koluszki - LZS Justynów
2 : 0

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  22 września 2018 r. godz. 16.00 (sobota)

      
LZS Justynów - LKS Kalonka

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Różyca  4  10
 2  Milan Club Polonia  4  10
 3  Błękitni Dmosin  4  9
 4  KKS Koluszki  3  9
 5  LZS Justynów  4  7
 6  Włókniarz Zgierz  4  7
 7  MKP Boruta II Zgierz  4  7
 8  Sport Perfect  4  6
 9  Czarni Smardzew  3  1
 10  Więcej Niż Sport  4  1
 11  Gałkówek  3  1
 12  Kalonka  3  0
 13  Zamek Skotniki  4  0
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR