1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 02 czerwca 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę LKS Kalonka. W rundzie jesiennej nasz zespół po dobrej i efektownej grze pokonał rywala 7:2. Na to spotkanie trener Sapiński nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników. Zabrakło dwóch podstawowych zawodników: obrońcy Kacpra Szumickiego i rozgrywającego Marcina Mielczarka.

Mecz rozpoczął się najlepiej jak mógł. Pierwsza akcja i bramka. W niespełna pierwszej minucie do boju został prawą stroną wypuszczony Daniel Zakrzewski. Zaki po efektownym dryblingu i minięciu kilku zawodników gości idealnie zagrał piłkę do nadbiegającego na czystą pozycję Dzięga. Dzięgu mając przed sobą pustą bramkę dopełnił tylko formalności. W 8 minucie pierwsza akcja Kalonki zakończona celnym strzałem. Strzał głową zawodnika gości łapie Damian. W 9 minucie strzał Przemka Bartosika tuż obok słupka. W 12 minucie dośrodkowanie Sylwka Kurnatowskiego do Patryka Kińskiego. Kiniu strzela minimalnie niecelnie. W 17 minucie od utraty gola ratuje nas Panek, który w ostatniej chwili wybija piłkę wślizgiem wychodzącemu na czystą pozycję napastnikowi Kalonki. W 18 minucie po podaniu Bierniego, Krzysiek Pawlak lobował bramkarza. Jego strzał był minimalnie niecelny. W 22 minucie kontratak naszych. Zaki wypuszcza w uliczkę Krzyśka i ponownie strzela niecelnie. W 28 minucie Kalonkę ratuje słupek po strzale Krzyśka Pawlaka. W 29 minucie strzał Bierniego nad poprzeczką po efektownym odbiorze piłki zawodnikowi gości. Ostatnie dwie akcje pierwszej części spotkania należały do Kalonki. W 37 minucie strzał Kalonki minimalnie nad poprzeczką. W 43 paradą popisuje się Damian Lewosiński, który broni strzał napastnika gości. Mimo wielu stworzonych okazji na przerwę schodzimy tylko z zaliczką jednej bramki.

Druga połowa to popis umiejętności i wykorzystywania słabości przeciwnika i chyba najważniejsze skuteczności, której brakowało w pierwszej połowie. W 48 minucie strzał Dzięga po podaniu Krzyśka mija słupek bramki rywala. W 49 minucie bardzo dobre zagranie Przemka do Zakiego. Zaki niestety nie trafia w bramkę. W 51 minucie oglądaliśmy bramkę rodem z Ligi Mistrzów. Krzysiek Pawlak po wymanewrowaniu obrońców przepięknym strzałem od poprzeczki umieszcza piłkę w siatce. W 53 minucie kolejna dobra akcja Zakiego, który idealnie zagrywa do Przemka Bartosika, a ten nie daje szans bramkarzowi gości. W 56 minucie kunszt wyszkolenia technicznego pokazał Kamil Milczarek. Milczar po efektownym dryblingu i minięciu kilku zawodników Kalonki strzela czwartego gola. Przy takim rozwoju sytuacji w 57 minucie trener Jakub Sapiński dokonuje podwójnej zmiany i pozwala odpocząć dwóm podstawowym zawodnikom tj. Mateuszowi Dzięgielewskiemu i Krzyśkowi Pawlakowi. W ich miejsce weszli Kamil Karpiński i Kacper Ambrozik. Karpiu miał wejście jak Gareth Bale w finale ligi mistrzów. Pierwsza akcja i gol. W 60 minucie po podaniu Kinia, Karpiu z narożnika pola karnego pokonuje bramkarza rywala. Nie minęła kolejna minuta a my ponownie cieszyliśmy się z bramki. W 61 minucie po dobrym zagraniu Bierniego w pole karne gola zdobywa Zaki. W 69 minucie jedyną akcję w drugiej części spotkania rozegrali goście. W tej sytuacji paradą bramkarską wykazał się Damian, który obronił silny i precyzyjny strzał zawodnika Kalonki. W 72 minucie po błędzie bramkarza gości Kiniu strzela siódmą bramkę. W 74 minucie po podaniu Milczara gola zdobywa Zaki. 81 minuta to kolejny gol Zakiego zdobyty strzałem zza pola karnego. W 87 minucie gola zdobywa Karpiu, który wykorzystuje błąd bramkarza po strzale Kinia. W 89 minucie efektowny rajd lewą stroną boiska przeprowadza Milczar. Obrońca gości fauluje w polu karnym Milczara i sędzia dyktuje rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Bierni. Po tej akcji sędzia kończy pojedynek, który wygrywamy 11:0. Brawo chłopaki.

W kolejną sobotę 09.06.2018 r. o godz. 17.00 podejmujemy na własnym stadionie ostatnią drużynę tabeli – Huragana Swędów. Liczymy na kolejne efektowne zwycięstwo naszej drużyny.

LZS Justynów – LKS Kalonka 11:0 (1:0)

Bramki dla LZS:  Zakrzewski 3, Karpiński 2, Pawlak, Dzięgielewski, Bartosik, K.Milczarek, Kiński, Biernacki

Skład LZS Justynów: Lewosiński 8 – Kurzawski 8, Pankiewicz 8, Kurnatowski 8, Dzięgielewski 7 (57’ Karpiński 6), K. Milczarek 8, Biernacki 8, Zakrzewski 9, Kiński 8, Bartosik 8, Pawlak 7 (57’ Ambrozik 5).

Trener: Jakub Sapiński