1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 19 maja 2018 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 W艂贸kniarza Zgierz. W rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 po katastrofalnym meczu przegra艂 z dru偶yn膮 W艂贸kniarza 2:0. Jak to cz臋sto bywa w tej klasie rozgrywek na to spotkanie trener Sapi艅ski nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug wszystkich zawodnik贸w. Zabrak艂o filara defensywy Rafa艂a Pankiewicza.

Od pierwszych minut spotkania wida膰 by艂o, i偶 nasi ch艂opcy chc膮 zrewan偶owa膰 si臋 za pora偶k臋 jesienn膮. Od pierwszych minut narzucili艣my sw贸j styl gry i na efekty d艂ugo nie trzeba by艂o czeka膰. W 7 minucie prowadzili艣my 1:0 za spraw膮 Mateusza Dzi臋gielewskiego. Dzi臋gu, jak to by艂o w meczu z Brzezinami popisa艂 si臋 fantastycznym strza艂em technicznym z rzutu wolnego, nie daj膮c najmniejszych szans bramkarzowi rywala. W 15 minucie pierwsz膮 akcj臋 przeprowadzaj膮 go艣cie ale ko艅czy si臋 ona na obronie Damiana. W 16 minucie przeprowadzamy kolejn膮 skuteczn膮 akcj臋. Akcja przeprowadzona zosta艂a praw膮 stron膮 boiska, Sylwek Kurnatowski do艣rodkowuje do Przemka Bartosika a ten lokuje pi艂k臋 w siatce. Kolejna akcja to kolejna bramka. Tym razem do podania z g艂臋bi pola wychodzi Krzysiek Pawlak, kt贸ry strza艂em z daleka pokonuje bramkarza Zgierza. Gdy na trybunie kibice krzyczeli 鈥瀓eden, dwa, trzy, ma艂o鈥 niespodziewan膮 akcj臋 przeprowadzaj膮 go艣cie, kt贸rzy wykorzystuj膮 b艂膮d naszej obrony i nie daj膮 najmniejszych szans Damianowi. W 20 kolejna akcja naszych, kt贸ra powinna zako艅czy膰 si臋 golem. Po prawej stronie do boju wypuszczony zosta艂 Zaki, nast臋pnie poda艂 pi艂k臋 do Krzy艣ka Pawlaka, kt贸ry znalaz艂 si臋 sam na sam z bramkarzem W艂贸kniarza. Niestety w tej sytuacji Krzysiek strzela w nogi bramkarza. W 28 minucie kolejna akcja W艂贸kniarza. W tej akcji bardzo dobrze zachowa艂 si臋 Damian, kt贸ry obroni艂 strza艂 napastnika go艣ci. W kolejnej akcji ju偶 tyle szcz臋艣cia nie mieli艣my. W 30 minucie przest贸j naszej obrony wykorzystuj膮 go艣cie, kt贸rzy wypuszczaj膮 na czyst膮 pozycj臋 swojego napastnika, kt贸ry bez problemu pokonuje bezradnego w tej akcji Damiana. W 32 minucie kolejna dobra akcja Justynowa. Przemek Bartosik przejmuje pi艂k臋 przed polem karnym rywala i doskonale podaje do Krzy艣ka Pawlaka, kt贸ry nie daje szans bramkarzowi rywala. Tak wi臋c w 32 minucie mamy w meczu strzelonych ju偶 sze艣膰 bramek i prowadzimy 4:2. W 35 minucie dobrze graj膮cy Kamil Milczarek doznaje po starciu z rywalem kontuzji barku. Kamil musia艂 opu艣ci膰 boisko a jego miejsce zaj膮艂 Kacper Ambrozik. Do ko艅ca pierwszej po艂owy ju偶 nic ciekawego na boisku si臋 nie wydarzy艂o. Gra toczy艂a si臋 w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska i 偶adna z dru偶yn nie potrafi艂a przeprowadzi膰 skutecznej akcji.

Druga po艂owa zacz臋艂a si臋 walk膮 o 艣rodek boiska. Pierwsi sk艂adn膮 akcj臋 przeprowadzaj膮 zawodnicy LZS-u. W 51 minucie z lewej strony wypuszczony zosta艂 Ambro, kt贸ry poci膮gn膮艂 z pi艂k膮 w pole karne. Ambro by艂 faulowany ale zdo艂a艂 jeszcze celnie poda膰 pi艂k臋 do lepiej ustawionego Krzy艣ka Pawlaka. Niestety Krzysiek nie trafia w bramk臋. Kto wie co by si臋 sta艂o gdyby Ambro wykaza艂 si臋 boiskowym cwaniactwem i przewr贸ci艂 si臋 w polu karnym. Co nie udaje si臋 jednym, wykorzystuj膮 drudzy. W 53 minucie z dobrej strony pokaza艂 si臋 zawodnik go艣ci, kt贸ry jednym zwodem mija trzech naszych zawodnik贸w i wychodzi na sytuacj臋 sam na sam z Damianem. Damian w tej akcji nie mia艂 nic do powiedzenia. Po tej akcji wynik spotkania brzmi 4:3 dla Justynowa. Kolejne minuty to lekki przest贸j obydwu zespo艂贸w. Na kolejn膮 akcj臋 musieli艣my czeka膰 do 70 minuty. Strza艂 Dzi臋ga z rzutu wolnego broni bramkarz go艣ci. W 81 minucie kolejna akcja naszych. Prostopad艂e podanie dostaje Krzysiek Pawlak, kt贸ry mija bramkarza i strzela w s艂upek. W 85 minucie kolejny sta艂y fragment gry naszych. Tym razem strzela艂 Bierni ale jogo strza艂 broni bramkarz Zgierza. W 86 minucie strza艂 z dystansu oddaje Marcin Milczarek. Ponownie bramkarza W艂贸kniarza na posterunku. W ko艅c贸wce meczu do g艂osu doszli go艣cie, kt贸rzy chcieli doprowadzi膰 do remisu. Prawie im si臋 to uda艂o ale zatrzyma艂 ich Damian Lewosi艅ski. W doliczonym ju偶 czasie gry strza艂 z dystansu odda艂 zawodnik go艣ci. Pi艂ka lecia艂a w samo okienko naszej bramki. Damian wyci膮gn膮艂 si臋 jak struna i wyj膮艂 pi艂k臋 zmierzaj膮c膮 do siatki. Po tym strzale s臋dzia ko艅czy dramatyczny mecz. Patrz膮c na przebieg ca艂ego spotkania nasza dru偶yna by艂a dru偶yn膮 lepsz膮, posiadaj膮c膮 przewag臋 w posiadaniu pi艂ki i okazjach bramkowych. Bol膮czk膮 okaza艂a si臋 skuteczno艣膰. Gdyby艣my wykorzystali sytuacje, kt贸re stworzyli艣my o wynik ko艅cowy nie musieliby艣my si臋 martwi膰. A tak do ko艅cowego gwizdka wszyscy byli艣my w niepewno艣ci.

LZS Justyn贸w 鈥 W艂贸kniarz Zgierz 4:3 (4:2)

Bramki dla LZS:  Pawlak 2, Dzi臋gielewski, Bartosik

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Lewosi艅ski 7 鈥 Szumicki 5, Kurzawski 5, Kurnatowski 5, Dzi臋gielewski 7, K. Milczarek 3 (35鈥 Ambrozik 5), Biernacki 6, Zakrzewski 6 (73鈥 Karpi艅ski 2), M. Milczarek 6, Bartosik 6 (56鈥 Ki艅ski 4), Pawlak 7.

Trener: Jakub Sapi艅ski