Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Cel jaki przed drużyną postawił trener Kuba Sapiński po meczu w Brzezinach jest jasny. Komplet punktów w ostatnich sześciu meczach. Dwa mecze z Pogonią Rogów i Włókniarzem Zgierz udało się rozstrzygnąć na własną korzyść. Pozostały cztery spotkania. Bawiąc się w statystyka wyliczyłem, że planowane przez trenera rozstrzygnięcie pozwoli na zgromadzenie w łącznej klasyfikacji 51 punktów, a w zeszłym roku na koniec sezonu, w którym skończyliśmy na trzecim miejscu tych punktów było ...50. Cóż, końcówka ligi zapowiada się emocjonująco. Awansować już się nie da, spadek zupełnie nam nie grozi więc trzeba sobie stawiać inne cele. A cel zdobycia 51 oczek jest całkiem realny.

Pierwszą przeszkodą w zdobyciu tego dorobku będzie najbliższy mecz ze Sport Perfect Łódź. Rywal w tym sezonie zawodzi na całym polu. Z drużyny, która w zeszłym roku zajęła czwarte miejsce w lidze i była postrachem najlepszych nie zostało nic. Właściciel klubu - „legenda” Widzewa Ludwika Lutka Sobolewskiego z lat 80 – Krzysztof Kamiński za wszelką cenę chcę uratować A klasę dla swojego klubu. Między innymi wycofana została drużyna juniorów z klasy wojewódzkiej, a zawodnicy zasilili kadrę seniorów. Drużyna naszych rywali z mozołem gromadzi swoje punkty, choć gra chimerycznie. Chłopcy Kamińskiego potrafili wygrać wysoko 9:0 z Huraganem czy 7:1 z Włókniarzem Zgierz by w ostatniej kolejce ulec w niezwykle ważnym dla nich meczu w Kalonce 4:3. Sport Perfect na pewno będzie chciał pokonać LZS Justynów by poprawić swoją sytuację w tabeli, a nie jest ona wesoła. Z 14 punktami na koncie, ma tylko punkt przewagi nad zajmującym spadkowe miejsce Zamkiem Skotniki. 

W LZS Justynów po dwóch zwycięstwach nie ma sielanki tylko ciężka praca na treningach. Mecz z Włókniarzem pokazał, że dużo pracy czeka całą ekipę. Linia defensywna bez jej duchowego lidera Rafała Pankiewicza (obecnie przebywa na testach w jednym z klubów hiszpańskiej La Liga przyp. red.) nie była tak spójna. A skuteczność naszych graczy ofensywnych też wołała o pomstę niebios. Sam Krzysiu Pawlak mógł poprawić swój dorobek strzelecki o co najmniej cztery gole. Podobno zawodnicy nie chcieli za szybko zamykać meczu ze Zgierzem by była dramaturgia do samego końca – jeśli tak to chwała im za takie widowisko i emocje. W meczu ze Sport Perfect nikt nie pauzuje za kartki, ale nie wiadomo co ze zdrowiem Kamila Milczarka, który musiał opuścić pole gry w pierwszej połowie. Reszta powinna być do dyspozycji trenera. Walka o miejsce w drużynie jest ostra. W klatce na zmianę bronią Paweł z Damianem i widać, że taki układ powoduje, że obaj grają na coraz wyższym poziomie. Tak samo jest w obronie i drugiej linii. Ostatnio do składu wskoczył Daniel Zakrzewski i zagrał dwa bardzo dobre zawody. Zaki jak to mówi trener Sapiński swoją walką i ambicją pokazuje, że samymi umiejętnościami nie da się wygrywać pojedynków. Trzeba na boisku zostawić całe zdrowie, serce, wątrobę i siły. Tak właśnie gra nasz młody zawodnik.

Mecz ze Sport Perfect w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 na boisku Andrespolii w Wiśniowej Górze. Kibice LZS Justynów będą mile widziani. Zapraszamy na mecz.

W weekend będą grały także nasze drużyny młodzieżowe.

Junior młodszy- KKS Koluszki – LZS Justynów – sobota 11:00

Młodzik - Zjednoczeni Stryków – LZS Justynów – poniedziałek 18:30

Na mecze serdecznie zapraszamy.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

      
KP Byszewy  - LZS Justynów
0 :  6

Następne mecze piłkarzy

Puchar Polski

11 sierpnia 2018 r. godz. 17.00

      
KKS Koluszki - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Więcej Niż Sport    
 2  Błękitni Dmosin    
 3  KKS Koluszki    
 4  LZS Justynów    
 5  Pogoń Rogów    
 6  Różyca    
 7  MKP Boruta II Zgierz    
 8  Czarni Smardzew    
 9  Włokniarz Zgierz    
 10  Sport Perfect    
 11  Kalonka    
 12  Gałkówek    
 13  Zamek Skotniki    
 14  Milan Club Polonia    

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR