1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 05 maja 2018 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 ze stolicy powiatu KKS Koluszki. W rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 niespodziewanie pokona艂 rywala na ich boisku 3:2. Ci co byli na trybunach doskonale wiedz膮, i偶 nie by艂 to 艂atwy mecz. Na to spotkanie trener Sapi艅ski mia艂 wystawi膰 najsilniejsz膮 jedenastk臋. Niestety tu偶 przed meczem dowiedzia艂 si臋, i偶 nie b臋dzie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug Marcina Mielczarka, kt贸ry ma problemy zdrowotne.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 od walki o 艣rodkow膮 cz臋艣膰 boiska. Pi艂karze obydwu dru偶yn chcieli opanowa膰 艣rodek pola aby m贸c wyprowadza膰 sk艂adne akcje. Pierwsz膮 tak膮 akcj臋 przeprowadzili nasi pi艂karze. W 1 minucie strza艂 z dystansu odda艂 Krzysiu Pawlak. Jego strza艂 wybroni艂 bramkarz Koluszek. Kolejne minuty to ponownie gra w 艣rodku pola. W 10 minucie pierwsz膮 gro藕n膮 akcj臋 przeprowadzi艂y Koluszki. Strza艂 napastnika go艣ci wybroni艂 Pawka. W 26 minucie ponownie z dystansu strzela艂 zawodnik Koluszek ale ponownie na posterunku by艂 Pawka. W 36 minucie przypomnia艂 o sobie kapitan dru偶yny Mateusz Dzi臋gielewski. Dzi臋gu odda艂 mierzony strza艂 z dystansu, kt贸ry zmierza艂 w okienko bramki Koluszek. Z bardzo dobrej strony w tej akcji pokaza艂 si臋 bramkarz KKS, kt贸ry wyci膮gni臋ty jak struna i wybroni艂 zmierzaj膮c膮 do bramki pi艂k臋. W 43 minucie dobr膮 akcj臋 przeprowadzi艂y Koluszki. W tej akcji mieli艣my troch臋 szcz臋艣cia, gdy偶 pi艂ka po strzale zawodnika go艣ci trafi艂a w poprzeczk臋. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania zako艅czy艂a si臋 bezbramkowym remisem. Wida膰 by艂o, i偶 jest to mecz walki i pi艂karze obydwu dru偶yn tanio sk贸ry nie sprzedadz膮.

W przerwie spotkania dla licznie zgromadzonej publiczno艣ci odby艂o si臋 ju偶 kolejne losowanie nagrody za g艂osowanie na najlepszego pi艂karza meczu LZS Justyn贸w-LKS Ga艂k贸wek. Nagrod臋 鈥 bon na zakupu w lokalnym sklepie ufundowa艂a zaprzyja藕niona firma informatyczna SEBDAN 鈥 Sebastian i Daniel Zi臋ba.

Druga po艂owa ponownie zacz臋艂a si臋 walk膮 o 艣rodek boiska. Wi臋kszo艣膰 akcji rozgrywa艂a si臋 w艂a艣nie w tej cz臋艣ci boiska. W 63 minucie nasi pi艂karze przeprowadzili sk艂adn膮 akcj臋. Niestety strza艂 Krzy艣ka Pawlaka zosta艂 zablokowany. W 65 minucie nast膮pi艂 dramat meczowy. W pozornie niegro藕nej sytuacji b艂膮d pope艂ni艂 nasz bramkarz. Z daleka strzela艂 zawodnik Koluszek a pi艂ka skierowana tu偶 przy s艂upku zaskoczy艂a Pawk臋. Nasi pi艂karze pr贸bowali doprowadzi膰 do wyr贸wnania spotkania lecz pi艂karze go艣ci bardzo dobrze si臋 bronili. W tej cz臋艣ci spotkania jeszcze tylko raz zagrozili艣my bramce rywala. By艂o to w 80 minucie spotkania przy wykonywaniu sta艂ego fragmentu gry. Z rzuty ro偶nego bardzo dobrze do艣rodkowa艂 Dzi臋gu lecz strza艂 Krzy艣ka Pawlaka minimalnie min膮艂 s艂upek bramki rywala. Tak wi臋c mecz walki zako艅czy艂 si臋 minimaln膮 wygran膮 dru偶yny Koluszek, kt贸rzy zrewan偶owali si臋 za pora偶k臋 na w艂asnym stadionie.

W sobot臋 12.05.2018 r. o godz. 16.00 LZS rozegra spotkanie wyjazdowe z liderem rozgrywek 鈥 dru偶yn膮 Startu Brzeziny. Oczywi艣cie na to spotkanie wybieraj膮 si臋 sympatycy Justynowa, kt贸rzy b臋d膮 dopingowa膰 swoj膮 dru偶yn臋.

LZS Justyn贸w 鈥 KKS Koluszki 0:1 (0:0)

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 3 鈥 Szumicki 5, Pankiewicz 4, Kurnatowski 4 (68鈥 Kurzawski 3), Dzi臋gielewski 5, K. Milczarek 5, Biernacki 5, Ambrozik 3 (53鈥 Zakrzewski 3), Ki艅ski 3, Bartosik 4 (62鈥 Karpi艅ski 3), Pawlak 5.

Trener: Jakub Sapi艅ski