Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Jak wszystkim dobrze wiadomo w pierwszej drużynie seniorów doszło tej zimy do zmiany szkoleniowców. W miejsce Piotra Turka, który zrezygnował z pracy w LZS Justynów ster prowadzenia ekipy wzięli na siebie Piotr Królak oraz Kuba Sapiński. Obaj panowie są bardzo dobrze znani kibicom w naszym klubie, gdyż jako zawodnicy reprezentowali LZS Justynów w kilkunastu sezonach. Zarząd klubu w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się drużyna postanowił oddać ją w „sprawdzone ręce”, a sam wybór szkoleniowców konsultowany był także z radą drużyny. Po trwających już ponad miesiąc czasu przygotowaniach widać, że wybór wydaje się być słuszny. Obaj panowie z zapałem wzięli się do pracy. Frekwencja na treningach dopisuje, z klubu nie odszedł żaden zawodnik, a kadra została wzmocniona dwoma perspektywicznymi graczami, natomiast transfer kolejnych dwóch piłkarzy dopinany jest co do szczegółów. Dziś chciałbym przedstawić Państwu bliżej sylwetkę Kuby Sapińskiego, z którym miałem przyjemność porozmawiać po remisowym sparingu z Polonią Rokiciny.

Jakub Sapiński ma 30 lat, mieszka w Kurowicach, jest żonaty ma roczną córeczkę. W przeszłości był zawodnikiem Widzewa Łódź, w którym przeszedł wszystkie etapy footbolowego abecadła od żaczka do seniora. W szczytowym okresie kariery włączony był przez trenera Michał Probierza do szerokiej kadry pierwszej drużyny niestety nie dane mu było zadebiutować na boiskach ekstraklasy. Następnie grał w Miazdze Brójce i LZS Justynów, gdzie jako kapitan zespołu awansował w 2013 roku do okręgówki, w której LZS spędził trzy sezony. Niestety przewlekłe kontuzje kolana i kręgosłupa spowodowały, że musiał przynajmniej na jakiś czas „zawiesić buty na kołku”.

M.P.: Razem z Piotrem Królakiem w tym trudnym dla LZS Justynów okresie postanowiliście poprowadzić drużynę w rundzie rewanżowej.

Kuba Sapiński: Tak jak powiedziałeś. W tej trudnej sytuacji postanowiliśmy w jakimś stopniu pomóc drużynie, poprowadzić treningi, przepracować okres przygotowawczy. Opieramy się o własne doświadczenie z czasów gdy byliśmy zawodnikami.

M.P.: Jak kształtuje się podział obowiązków twoich i Piotra. Czy będziecie takim duetem jak kiedyś w ŁKS byli Marek Dziuba i Ryszard Polak, którzy poprowadzili go do Mistrzostwa Polski czy będzie to wyglądało inaczej?

Kuba Sapiński: Wszystko staramy się dzielić. Ja w tej chwili przygotowuje treningi by chłopaki mieli urozmaicone zajęcia, by nie było to monotonne i nudne. Piotr natomiast odpowiada za sprawy motoryczne i przygotowanie fizyczne.

M.P.: Do ligi zostały trzy tygodnie. Po sparingu z Polonią Rokiciny widać, że forma drużyny rośnie.

Kuba Sapiński: Tak, jest progres tak jak sobie to założyliśmy i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Z formą chcielibyśmy trafić na pierwszy ligowy mecz.

M.P.: W sparingu z Polonią grali dwaj nowi zawodnicy - bracia Marcin i Kamil Milczarkowie. Czy są to już nasi zawodnicy i czy będą inne transfery?

Kuba Sapiński: Marcin i Kamil zostali naszymi zawodnikami, mamy zgodę na ich transfer do naszego klubu. Mamy jeszcze dwóch zawodników „na oku” i przyglądamy się im na treningach i meczach. Czy się dogadamy – czas pokaże.

M.P.: Jakie oczekiwania przed rundą wiosenną?

Kuba Sapiński: Gramy o zwycięstwo w każdym meczu. Chcemy zrobić jak najlepszy wynik. Ciężko rzucać tu słowa górnolotne, ja wierzę, że drużynę stać na dobrą grę i dobry wynik na koniec sezonu. Pierwsze miejsce jest raczej poza naszym zasięgiem natomiast o każdą inną pozycję można powalczyć.

M.P.: A jak wygląda atmosfera w drużynie?

Kuba Sapiński: Atmosfera w drużynie jest coraz lepsza a myślę, że będzie jeszcze lepiej jak przyjdą dobre wyniki. Chłopaki na treningi przychodzą chętnie, frekwencja jest budująca. Na początku okresu przygotowawczego była bardzo wysoka. Teraz kilku zawodników przeziębło się co przeszkadza im w przyjściu na treningi i mecze. Im będzie cieplej, im bliżej ligi tym frekwencja myślę, że będzie rosła  i atmosfera będzie też rosła.

M.P.: Dziękuję Kuba za wywiad i życzę powodzenia na wiosnę.

Kuba Sapiński: Również dziękuję.

M.P.

 

 

Poprzedni Mecz

       
KKS Koluszki - LZS Justynów
2 : 0

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  22 września 2018 r. godz. 16.00 (sobota)

      
LZS Justynów - LKS Kalonka

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Różyca  4  10
 2  Milan Club Polonia  4  10
 3  Błękitni Dmosin  4  9
 4  KKS Koluszki  3  9
 5  LZS Justynów  4  7
 6  Włókniarz Zgierz  4  7
 7  MKP Boruta II Zgierz  4  7
 8  Sport Perfect  4  6
 9  Czarni Smardzew  3  1
 10  Więcej Niż Sport  4  1
 11  Gałkówek  3  1
 12  Kalonka  3  0
 13  Zamek Skotniki  4  0
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR