1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 16.06.2018 r. piłkarze LZS Justynów rozegrali ostatnie spotkanie tego sezonu. Był to mecz wyjazdowy z drużyną LKS Różyca. Na jesień nasz zespół przed własną publicznością pokonał drużynę rywala 5:2. Trener w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług najskuteczniejszego zawodnika naszej drużyny Krzyśka Pawlaka.

Mecz rozpoczął się niemrawo. Obie drużyny sprawiały wrażenie jakby były już na wakacjach. Przykładem może być fakt, iż dopiero w 19 minucie odnotowaliśmy pierwszą składną akcję zakończoną strzałem. Była to akcja naszej drużyny. Na kolejne składne akcje musieliśmy czekać kolejne siedem minut. W odstępie minuty dwie akcje przeprowadzili zawodnicy Różycy. W pierwszej sytuacji od utraty gola uratował nas Pawka natomiast w drugiej zawodnik gospodarzy zbyt mocno zagrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję napastnika Różycy. W 31 minucie kolejna akcja Różycy. Tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się Szumi, który w ostatniej chwili wybił piłkę zawodnikowi gospodarzy. W 41 minucie przeprowadziliśmy drugą akcję tego meczu. Piłkę wywalczył Przemek Bartosik, który idealnie podał do Zakiego. Niestety Zaki strzelił wprost w bramkarza. I to by było na tyle co ciekawego wydarzyło się w tej części spotkania. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania to ponownie wakacje obydwu drużyn. Na boisku nic ciekawego się nie działo. Nasz zespół zaczął grać w piłkę od 53 minuty spotkania. Wtedy to strzał Dzięga z rzutu wolnego na róg wybija bramkarz gospodarzy. W 57 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Przemek Bartosik po podaniu Bierniego. Niestety Przemek zagubił się w tej sytuacji i nic z tego nie wyszło. W 59 minucie strzał oddał Ambro. Jego strzał obronił bramkarz Różycy. W 60 minucie ponownie dobra interwencja bramkarza gospodarzy, który broni strzał Przemka. W 70 minucie akcja naszych prawą stroną boiska zakończona niecelnym strzałem Kamila Karpińskiego. W 76 minucie w drużynie seniorów zadebiutował nasz junior Kamil Sójka. Jak się później okazało było to „wejście smoka” naszego debiutanta. W 78 minucie nasza drużyna przeprowadziła akcję prawą stroną boiska. Z piłką pomknął Kamil Milczarek, który dokładnie podał piłkę do Kamila Sójki a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Chyba sam Kamil Sójka nie spodziewał się tak efektownego debiutu w drużynie seniorów. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu, która dała naszej drużynie trzy punkty. Brawo Kamil. W drugiej połowie jeszcze raz zagroziliśmy bramce rywala. Było to w 83 minucie i był to strzał Kamila Milczarka. Tak więc dzięki bramce debiutanta pokonujemy drużynę Różycy. Po zakończeniu spotkania piłkarzom za mecz podziękowali licznie przybyli kibice LZS Justynów, których było dwukrotnie więcej niż miejscowych. Pamiętajcie jesteśmy z Wami.

Teraz przerwa wakacyjna w rozgrywkach. Na boisko powrócimy w sierpniu. Miejmy nadzieję, że w tej przerwie nikt z zespołu nie odejdzie a może uda się jeszcze kogoś wartościowego pozyskać do drużyny. Administratorzy strony będą Was na bieżąco informować.

LKS Różyca - LZS Justynów 0:1 (0:0)

Bramka dla LZS: Kamil Sójka

Skład LZS Justynów: Worotnicki 6 – Szumicki 6, Pankiewicz 6, Kurzawski 6, Kurnatowski 6, Dzięgielewski 6, Kiński 4 (46’ K. Milczarek 6), M.Milczarek 6, Zakrzewski 4 (56’ Ambrozik 4), Biernacki 6 (76’ Sójka 7), Bartosik 6 (69’ Karpiński 4)

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 70 w tym 47 z Justynowa