1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W niedzielne przedpołudnie  27.05.2018 r. piłkarze LZS Justynów rozegrali mecz wyjazdowy z drużyną Sport Perfectu. Mecz odbył się na obiekcie Andrespolii. Na jesień nasz zespół przed własną publicznością pokonał drużynę rywala 3:1. Trener w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług Kamila Milczarka, Kamila Karpińskiego i Rafała Pankiewicza.

Od pierwszych minut spotkania widać było, iż będzie to kolejny mecz walki. Obydwie drużyny walczyły o każdą piłkę. Bardziej agresywni, często przekraczając dozwolone przepisy byli zawodnicy Sport Perfectu. Niestety wielu fauli i zagrań ręką u rywala nie widział sędzia tego spotkania. Miało to wpływ na zaostrzenie gry. Pierwszą groźną akcję przeprowadził LZS. W 13 minucie po faulu na Biernim sam poszkodowany próbował otworzyć wynik spotkania. Jego strzał został wybity z linii bramkowej przez zawodnika gospodarzy. W 23 minucie pierwsza groźna akcja rywala. Strzał zawodnika Sport Perfectu broni Pawka. W 25 minucie na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Marcin Milczarek. Strzał Milczara był minimalnie niecelny. W 31 minucie kacja gospodarzy. Po strzale ich zawodnika piłka jeszcze skozłowała przed bramką i Pawka z trudem wybija piłkę na róg. W 36 minucie kolejny strzał Milczara. Tym razem bramkarz z trudem wybija piłkę na róg. Po rzucie rożnym i wybiciu piłki przez zawodników Sport Perfectu piłka trafia do stojącego przed polem karnym Dzięga. Dzięgu bez wahania oddaje strzał, który trafia w poprzeczkę rywala. W 43 minucie zamieszanie przed pole karnym LZS-u. Zawodnikowi gospodarzy udaje się oddać strzał z linii pola karnego. Na nasze szczęście piłka centymetry mija naszą bramkę. Pierwsza połowa po  zaciętej i wyrównanej grze kończy się bezbramkowym remisem.

Druga część meczu to ponowna walka o każdy centymetr boiska. Po wyrównanych pierwszych pięciu minutach to my przeprowadzamy skuteczną akcję. W 51 minucie dośrodkowanie Dzięga z lewej strony boiska. W zamieszaniu w polu karnym jeden z naszych oddaje strzał. Bramkarz gospodarzy broni lecz odbija piłkę przed siebie. Do piłki dochodzi Daniel Zakrzewski i strzałem z bliskiej odległości umieszcza piłkę w siatce. W 53 minucie kolejna akcja naszych. Lewą stroną boiska ruszył Kacper Ambrozik, który pociągnął z piłką do narożnika pola karnego a następnie oddaje strzał. Jego strzał broni bramkarz Sport Perfectu. W 54 minucie kolejna akcja naszych. Po rzucie rożnym piłka trafia do Milczara, który dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Bartka Kurzawskiego. Strzał Kury wędruje minimalnie nad poprzeczką. Kolejne minuty to znowu walka w środku pola. W 74 minucie akcje wyprowadzają gospodarze. Sędzia mimo, iż zawodnik Sport Perfectu był na spalonym puszcza grę. Na nasze szczęście strzał mija o centymetry naszą bramkę. Na kolejną składną akcję czekaliśmy do ostatniej minuty spotkania. W 90 minucie Krzysiu Pawlak wypuszcza dobrze grającego w tym spotkaniu Zakiego. Zaki oddaje kąśliwy strzał lecz bramkarz wybija piłkę na róg. W kolejnej akcji został ustalony wynik spotkania. Dośrodkowanie Dzięga wykorzystał Przemek Bartosik, który z bliskiej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Po chwili sędzia kończy ten zacięty pojedynek. Nadmienić należy, iż drużyna Sport Perfectu kończyła mecz w 10 a wielu naszych piłkarzy schodziło z boiska poturbowanych i obolałych. Było to skutkiem agresywnej a czasami brutalnej grze przeciwnika.

W najbliższą sobotę 02.06.2018 r. o godz. 17.00 LZS podejmować będzie drużynę LKS Kalonka. Wierzymy, iż piłkarze podtrzymają zwycięską passę i dopiszą na swoje konto kolejne trzy punkty.

Sport Perfect - LZS Justynów 0:2 (0:0)

Bramki dla LZS: Zakrzewski, Bartosik

Skład LZS Justynów: Worotnicki 7 – Szumicki 7, Kurzawski 7, Kurnatowski 7, Dzięgielewski 7, Ambrozik 4 (60’ Kiński 4), M.Milczarek 8, Zakrzewski 8, Biernacki 7,Pawlak 7, Bartosik 7

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 60 w tym 26 z Justynowa