1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W środę 16 maja 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę Pogoni Rogów. Był to mecz zaległy z pierwszej kolejki rundy wiosennej. W pierwotnym terminie mecz został przełożony z uwagi na zły stan boiska. Jak się okazało 16 maja boisko również nie sprzyjało piłkarzom gdyż w Justynowie od godzin rannych padał deszcz i boisko było nasiąknięte jak gąbka. Dla przypomnienia w rundzie jesiennej nasz zespół pokonał rywala na ich boisku 2:0. Ci co byli na trybunach doskonale wiedzą, iż nie był to łatwy mecz. Na to spotkanie trener Sapiński nie mógł wystawić do gry Kamila Karpińskiego (obowiązki związane z pracą) oraz Patryka Kińskiego (matura). Jak się później okazało w wyjściowej jedenastce wyszedł sam trener.

Od pierwszych minut spotkania widać było, iż będzie to kolejny mecz walki. Obydwie drużyny zagęściły środek pola i większość akcji toczyła się właśnie w tej części boiska. Pierwszą akcję przeprowadzili piłkarze Justynowa. W 7 minucie akcję prawą stroną przeprowadził Bierni, który dobrze dośrodkował w pole karne. Niestety obrońcy Rogowa byli na miejscu i wybili piłkę. W 11 minucie akcja Pogoni. Dośrodkowanie z lewej strony i strzał głową zawodnika gości nad poprzeczką. Następne minuty to znowu walka w środku pola. Na kolejną składną akcję czekaliśmy do 28 minuty. Przed polem karnym faulowany był nasz zawodnik. Do stałego fragmentu podszedł Dzięgu. Dzięgu oddaje strzał, piłka trafia w zawodnika z muru i wychodzi na róg. W 31 minucie akcja Rogowa. W tej sytuacji zawodnicy gości wykorzystali niezdecydowanie w szeregach obronnych naszej drużyny. Na nasze szczęście oddają strzał niecelny. W 40 minucie kolejna akcja Pogoni. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, do piłki dochodzi zawodnik gości i oddaje niecelny strzał. W 42 minucie cieszyliśmy się z prowadzenia. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Dzięgu. Piłka trafia na głowę Przemka Bartosika, który z bliskiej odległości umieszcza piłkę w siatce. Bramka ta została zdobyta przy dużym udziale bramkarza gości, który popełnił błąd. Do końca pierwszej części spotkania nie mieliśmy już żadnych klarownych sytuacji. Na przerwę schodzimy z jedno bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa ponownie zaczęła się walką o środek boiska. Pierwsi do boju ruszyli goście. W 50 minucie strzał z dystansu zawodnika gości broni Pawka. W 57 minucie kolejna akcja rywala. Strzał instynktownie broni Pawka. W 72 minucie kolejna akcja Rogowa i ponownie przed utratą gola ratuje nas Pawka. W 82 minucie akcja naszych piłkarzy. Do boju wypuszczony został lewą flanką Ambro. Ambro pociągnął z piłką lecz jego strzał trafił wprost w bramkarza. W 86 minucie ponownie lewą flanką przedarł się Ambro, który dobrze dośrodkował do stojącego w polu karnym Bierniego. Strzał Bierniego minimalnie mija bramkę Pogoni. W 90 minucie kolejna dwójkowa akcja Ambra i Bierniego. Tym razem Bierni oddaje za słaby strzał by móc zagrozić bramce rywala. W doliczonym już czasie gry Marcin Milczarek oddaje strzał z dystansu, który minimalnie mija słupek bramki. Po tym strzale sędzia kończy mecz walki. Po trzech porażkach z rzędu nareszcie zdobywamy komplet punktów. Piłkarze w tym meczu zostawili serce na boisku. Widać było, że zależy im na wygranej i zdobycie kompletu punktów. Brawo chłopaki oby tak dalej.

LZS Justynów – Pogoń Rogów 1:0 (1:0)

Bramka dla LZS:  Bartosik

Skład LZS Justynów: Worotnicki 7 – Szumicki 7, Pankiewicz 7, Dzięgielewski 8, K. Milczarek 7, Biernacki 7, Zakrzewski 5 (76’ Kurnatowski 4), Sapiński 6 (62’ Kurzawski 4), M. Milczarek 7,Bartosik 7 (62’ Ambrozik 5), Pawlak 5.

Trener: Jakub Sapiński