1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W niedzielę 29.04.2018 r. piłkarze LZS Justynów rozegrali mecz wyjazdowy z drużyną Błękitnych Dmosin. Drużyna Błękitnych to wicelider naszej grupy. Na jesień nasz zespół przed własną publicznością przegrał z drużyną Dmosina  0:1. Do zespołu po kontuzjach powrócili Kamil Milczarek i Patryk Kiński.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania przeciwnika. Gra toczyła się w środkowej części boiska, było dużo strat i niecelnych podań w obydwu ekipach. Piłkarze Dmosina złapali szybciej rytm gry i zaczęli zagrażać naszej bramce. W 8 minucie spotkania składna akcja Błękitnych. Od utraty gola ratuje nas słupek. Niestety w kolejnej akcji nie mieliśmy już tyle szczęścia. Drużyna Dmosina przeprowadziła akcję lewą stroną boiska. W uliczkę został wypuszczony napastnik gospodarzy, który nie dał żadnych szans na obronę Pawce. Po stracie gola gra się wyrównała i ponownie większość akcji rozgrywana była w środkowej części boiska. Nasi piłkarze nie potrafili zagrozić bramce rywala. Pierwszą akcję godną odnotowania przeprowadziliśmy w 23 minucie. Akcja ta zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem M.Milczarka z dystansu. W 25 minucie kolejna znakomita akcja gospodarzy. Tym razem od utraty gola uratował nas Pawka, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem rywala. W 32 minucie zostaliśmy skarceni po raz drugi. Tym razem gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. W tej akcji pogubiła się nasza obrona i dlatego też zawodnik Dmosina nie miał problemu z „wepchnięciem” piłki z najbliższej odległości do naszej bramki. Po stracie gola ponownie ruszyliśmy do przodu. W 35 minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Dzięga w doskonałej sytuacji znalazł się Panek lecz za bardzo podszedł pod piłkę i jego strzał był niecelny. W 38 minucie akcję na swoje barki wziął Krzysiu Pawlak lecz jego strzał z dystansu był również niecelny. Na zakończenie pierwszej połowy znowu pokazał się Krzysiu Pawlak, który strzelał z dystansu. Jego strzał był minimalnie niecelny a sędzia spotkania po tym strzale zakończył pierwszą cześć spotkania, którą przegrywamy 2:0. W pierwszej części spotkania nasi chłopcy wyglądali na bardzo spiętych tak jakby pierwszy raz grali z drużyną sytuowaną wyżej w tabeli. W tej części spotkania nic nam nie wychodziło co skrzętnie wykorzystali gospodarze.

Widząc co się dzieje trener Kuba Sapiński od początku drugiej części spotkania dokonał dwóch zmian. Za Przemka Bartosika i Kacpra Ambrozika weszli Patryk Kiński i Kamil Karpiński. Po zmianach nasza gra zaczęła przypominać to co graliśmy w poprzednich spotkaniach. Akcje były szybsze i przede wszystkim zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe. W 51 minucie przeprowadziliśmy akcję prawą stroną boiska. Do dobrego dośrodkowania doszedł nasz kapitan Mateusz Dzięgielewski, który miał przed sobą tylko bramkarza Błękitnych. Dzięgu kropną jak z armaty ale jego strzał fantastycznie obronił bramkarz Dmosina. W 57 minucie gospodarze wykonywali stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w dogodnej sytuacji znalazł się zawodnik Dmosina. W tej sytuacji instynktem wykazał się Pawka, który obronił strzał z bliskiej odległości. W 60 minucie kolejna dobra akcja naszych. Dobrego dośrodkowania Dzięga w pole karne nie wykorzystał Kamil Karpiński, który nie trafił w piłkę. W 73 minucie kolejna akcja naszych. Ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Karpiu ale tym razem jego strzał był za słaby aby móc zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 86 minucie spotkania uśmiechnęło się do nas szczęście. Po dośrodkowaniu w pole karne, w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Patryk Kiński, który strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Niestety nie zdołaliśmy już strzelić więcej goli i mecz zakończył się naszą porażką. Gdybyśmy zagrali lepiej pierwszą część spotkania i wykorzystali sytuacje z drugiej części meczu, wynik mógłby być dla nas bardziej korzystny, a tak doznaliśmy pierwszej porażki w rundzie wiosennej.

W najbliższą sobotę 05.05.2018 r. o godz. 16.00 LZS podejmować będzie drużynę KKS Koluszki. Wierzymy, że nasi piłkarze powalczą o zwycięstwo w tym meczu.

Błękitni Dmosin - LZS Justynów 2:1 (2:0)

Bramka dla LZS: Kiński

Skład LZS Justynów: Worotnicki 5 – Szumicki 4 (69’ Zakrzewski 2), Pankiewicz 5, Kurnatowski 4 (62’ Kurzawski 2), K. Milczarek 5, Dzięgielewski 5, M.Milczarek 5, Biernacki 5, Ambrozik 4 (45’ Karpiński 4), Pawlak 5, Bartosik 4 (45’ Kiński 5)

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 80 w tym 23 z Justynowa