1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 18 listopada 2017 piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę LKS Różyca. W podstawowym składzie z różnych powodów zabrakło następujących piłkarzy: Kamil Karpiński, Sylwek Kurnatowski, Paweł Worotnicki, Łukasz Solarek i Krzysiek Pawlak.

Mecz zaczął się od wzajemnego badania sił i możliwości. Gra toczyła się w środkowej części boiska. Ku zdumieniu kibiców to drużyna Różycy zadała pierwszy cios. W 7 minucie spotkania goście wykorzystali nieuwagę naszej drużyny. W środkowej części boiska nasi chłopcy stracili piłkę, która według nich została przejęta w nieprzepisowy sposób. Sędzia jednak nie podyktował przewinienia a drużyna gości wyprowadziła składną akcję, w której ich zawodnik w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem naszego golkipera. Ta akcja podrażniła ambicje naszych graczy. Rzucili się oni do odrabiania strat. W 9 minucie mogliśmy doprowadzić do remisu lecz strzał Kacpra Ambrozika końcówkami palców wybronił bramkarz Różycy. W 17 minucie przeprowadziliśmy kolejną składną akcję. Kacper Szumicki dośrodkowywał z narożnika pola karnego ale zbyt głęboko i piłka ląduje w rękawicach bramkarza LKS-u. Jak to się mówi "do trzech razy sztuka". W 22 minucie mogliśmy cieszyć się z wyrównania. Dokładną piłkę z boku boiska zagrał Mateusz Dzięgielewski. Piłka trafiła na nogę Patryka Kińskiego, który technicznym strzałem przelobował zbyt mocno wysuniętego bramkarza gości. W 32 minucie spotkania cieszyliśmy się z prowadzenia. Składną akcję przeprowadzili Przemek Bartosik i Michał Biernacki. Przemo zagrał prostopadłe podanie do wychodzącego na dużej szybkości Bierniego a ten nie miał nic innego do zrobienia jak pokonać golkipera Różycy. Chwilę później mieliśmy kopię poprzedniej sytuacji lecz tym razem Przemek zagrał zbyt mocno. W 37 minucie ponownie składna akcja LZS-u lecz tym razem zabrakło ostatniego podania. W 39 minucie spotkania przypomniał o sobie młodzieżowiec drużyny Kacper Ambrozik. Po błędzie obrońców Różycy do piłki doszedł profesor Bartosik, który zagrał do Kacpra a ten mocnym strzałem podwyższył wynika spotkania na 3:1. Już dwie minuty później mieliśmy znowu zmianę wyniku. Nasza drużyna przeprowadziła akcję, której nie powstydziłby się drużyny ligi mistrzów. Super akcję wykończył celnym strzałem Przemek Bartosik, który ustalił wynik pierwszej połowy.

Drugą połowę rozpoczęliśmy w niezmienionym składzie. Ta część spotkania rozpoczęła się dla nas najgorzej jak mogła. W 47 minucie spotkania po błędzie sędziego bocznego na czystą sytuację wyszedł były zawodnik Justynowa - Łukasz Madajczyk, który płaskim strzałem w długi róg pokonała naszego bramkarza. W 48 minucie spotkania kolejna akcja Lzs-u zakończona strzałem. Strzał Ambra broni golkiper gości. To co później działo się na boisku to festiwal złośliwości, nieporozumień, rozgoryczenia i wściekłości piłkarzy drużyny gości. Piłkarze Różycy nie mogący pogodzić się z decyzjami sędziego głównego jak i jego asystentów zaczęli z nimi dyskutować i podważać ich stanowisko. W wyniku tych działań sędzia wyrzuciła z boiska w sumie trzech piłkarzy Różycy. Zespół Różycy w tak okrojonym składzie zamurował swoją bramkę ograniczając się do wybijania piłki. Nasza drużyna nie potrafiła sobie poradzić z tak grającym przeciwnikiem. Wszystkie nasze akcje kończyły się przed polem karnym a nieliczne strzały bronił bramkarz rezerwowy lub były one niecelne. Z pomocą przyszli nam sędzia liniowy i zawodnik Różycy. Pierwszy nie zauważył pozycji spalonej naszego zawodnika, a drugi po dośrodkowaniu wpakował piłkę do własnej bramki. Tak więc ostatni mecz rudny kończymy zasłużonym zwycięstwem 5:2.

Przed nami przerwa zimowa w rozgrywkach, czas na refleksje, podsumowania i upragniony odpoczynek. Spotykamy się ponownie w 2018 r. Mamy nadzieję, że drużyna na wiosnę pokaże się z dużo lepszej strony niż na jesieni.

LZS Justynów - LKS Różyca 5:2 (4:1)

Bramki dla LZS: Kiński, Biernacki, Ambrozik, Bartosik

Skład LZS Justynów: Lewosiński 6 – Szumicki 7, Pankiewicz 7, Kurzawski 7, Dzięgielewski 7, Iwaczuk 7, Biernacki 8, Zakrzewski 7, Kiński 8 (85' Bińczak 2), Ambrozik 7 (85' Maćkowiak 3), Bartosik 8

Trener: Piotr Turek